Dostosuj wydruk

Elbląg: Policjant opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Elbląg: Policjant opowiadał o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko

Ferie Zimowe 2018  już całkiem blisko, wiec zajęciami z blisko setką dzieci Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu rozpoczęty został cykl spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym właśnie podczas zimowego wypoczynku.

- Podczas takich lekcji uwrażliwiamy najmłodszych uczestnikami ruchu drogowego na zagrożenia z jakimi mogą spotkać się podczas zabaw w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - W prezentacji poruszamy tematy wyboru bezpiecznego miejsca do zabawy, jazdy na sankach, nartach czy łyżwach.

W tym celu pomocy jest film profilaktyczny, który został nagrany w zeszłym roku wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 14 w Elblągu, w ramach programu Erasmus+ Safe School. Z niego możemy dowiedzieć się jak niebezpieczna jest jazda na sankach w pobliżu drogi. Poza aspektami charakterystycznymi dla tej pory roku, przypominane są zasady bezpiecznego zachowania na przejściach dla pieszych.

- Prosimy także najmłodszych by byli ambasadorami prawidłowych zachowań i przypominali o nich dorosłym – dodaje Wiktor Kaczmarek.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2018.01.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74