Dostosuj wydruk

Świetny występ elbląskich drużyn na Conca Cup 2017 (+wideo)

Świetny występ elbląskich drużyn na Conca Cup 2017 (+wideo)

Zwycięstwem drużyny Constract Lubawa zakończył się w minioną niedzielę (19 listopada) halowy turniej piłki nożnej Conca Cup 2017. W gronie 12 drużyn z rocznika 2007 i młodszych bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze Concordii Elbląg. Pierwszy zespół zajął drugie miejsce, a druga drużyna uplasowała się tuż za podium. Oba zespoły Concordii rozdzieliła w klasyfikacji końcowej turnieju pierwsza drużyna Olimpii Elbląg.

Conca Cup to coroczny turniej dla drużyn młodzieżowych organizowany przez Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia Elbląg. W tym roku w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej w Elblągu, udział w nim wzięło 12 ekip z regionu z rocznika 2007 i wcześniejszych. W pierwszej fazie turnieju zespoły zostały podzielone na trzy grupy, po 4 drużyny każda. Zwycięzcy grup awansowali do grupy finałowej, która zagrała o miejsca od 1 do 3. Analogicznie drużyny z drugich miejsc utworzyły trzyzespołową grupę walczącą o miejsca 4-6, z trzecich miejsc grupę rywalizującą o pozycje 7-9, a z czwartych o miejsca 10-12. 

Rywalizacja o zwycięstwo w turnieju rozegrała się między Concordią I, Olimpią II i Constractem Lubawa. W pierwszym spotkaniu tej grupy, po niezwykle emocjonującym meczu Concordia dzięki bramce zdobytej w ostatnich sekundach pokonała Constract 5:4. W drugim pojedynku zespół z Lubawy pokonał Olimpię 4:1. O tym, kto zajmie pierwsze miejsce w turnieju zdecydował ostatni mecz między Concordią i Olimpią. Pomarańczowo-czarnym wystarczał remis w tym spotkaniu, aby sięgnąć po puchar. W pojedynku obu elbląskich drużyn lepsi okazali się jednak młodzi Olimpijczycy, którzy zwyciężyli 1:0. Takie rozstrzygnięcie sprawiło, że główne trofeum trafiło w ręce Constractu Lubawa.

Na wszystkich uczestników turnieju czekały medale oraz puchary. Najlepszym zespołom i piłkarzom wręczono dodatkowo nagrody rzeczowe. 

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Constract Lubawa
2. Concordia Elbląg I
3. Olimpia Elbląg II
4. Concordia Elbląg II
5. Polonia Pasłęk
6. Pomezania Malbork
7. Huragan Morąg
8. Naki Olsztyn
9. Olimpia Elbląg I
10. GKS Wikielec
11. Jeziorak Iława
12. Elbląska Szkółka Piłkarska

Najlepszy strzelec: Samuel Grubalski (Constract Lubawa) – 13 bramek
Najlepszy bramkarz: Natan Pawłowski (Olimpia Elbląg II)
Najlepszy zawodnik: Jakub Sadowski (Constract Lubawa)

MMKS Concordia Elbląg

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2017.11.21

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74