Dostosuj wydruk

Elbląg. Policyjne spotkania z młodzieżą

Elbląg. Policyjne spotkania z młodzieżą

Policjanci z prewencji kryminalnej przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej nr 25 przy ul. Wyżynnej. Łącznie w zajęciach wzięło udział 47 uczniów.

Zajęcia podzielone były na te z Cyberprzemocy, w których wzięli udział uczniowie klasy VII prowadzone przez asp. szt. Dariusza Komosińskiego oraz zajęcia na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. W drugich wzięło udział 21 uczniów klasy VI.

Młodzież dowiedziała się, m.in. co oznacza termin „nieletni” i jakie kategorie osób obejmuje. W tym kontekście uczniowie zapoznali się z odpowiedzialnością, jaka na nich ciąży w związku z dopuszczeniem się nieodpowiednich zachowań naruszających przepisy kodeksu wykroczeń i kodeksu karnego oraz skarbowego.

Od dziś natomiast rusza policyjny cykl spotkań w teatrze. Policjanci po spektaklu „My dzieci z dworca Zoo” spotykają się z widzami i rozmawiają na temat uzależnień i nie tylko.

Narkotyki, dopalacze a także odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy spotkań z młodzieżą, które prowadzone są przez policjantów z prewencji kryminalnej. Miejscem tych spotkań jest Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

Policjanci Komendy Miejskiej Policji od lat współpracują z Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Aktorzy przedstawiają na deskach Małej Sceny spektakle dotyczące różnego rodzaju problematyki, którą zajmuje się również policja. W najbliższy czwartek młodzież szkolna będzie miała możliwość obejrzenia spektaklu i wzięcia udziału w policyjnej dyskusji.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2017.11.15

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74