Dostosuj wydruk

Tydzień Zdrowego Chleba w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu

Tydzień Zdrowego Chleba w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Elblągu

Już po raz czwarty Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka wziął udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia” organizowanej przez Fundację Dobre Życie.

Celem akcji jest podniesienie świadomości na temat prawidłowego odżywiania się, zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba wypiekanego tradycyjnymi metodami, zainteresowanie uczestników tym, co kładą na talerzu i jak dieta wpływa na ich zdrowie, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Jest to o tyle istotne, że jak wskazują ostatnie badania Instytutu Żywności i Żywienia dotyczące otyłości i nadwagi – sytuacja w kraju nie jest najlepsza.

Podczas tygodnia zorganizowane zostało wiele zajęć i przedsięwzięć szkolnych, po to by przekazać uczniom i ich bliskim, jak najwięcej informacji. Aktywności odbywały się w dwóch blokach tematycznych. Po pierwsze „Zdrowe odżywiania”, w ramach którego we wszystkich klasach odbyły się zajęcia edukacyjne pn. „Od ziarenka do bochenka” we wszystkich klasach, uczniowie obejrzeli przygotowaną przez nauczycieli prezentację multimedialną dot. powstawania zdrowego chleba a potem uczestniczyli w degustacji różnych rodzajów pieczywa. Odbyły się także zajęcia kulinarne – pieczenie chleba na zakwasie, zajęcia podczas, których wykonywano „Zdrowe kanapki” i „Pyszne i zdrowe soki owocowe”. Podsumowaniem bloku było wyjście do piekarni.

Drugi blok to - „Ruch to zdrowie”, w ramach którego uczniowie i pracownicy Ośrodka brali udział w codziennej gimnastyce porannej na terenach rekreacyjnych placówki. Odbyły się zajęcia muzyczno - ruchowe dla wybranych klas, zawody sportowe „Jesienne Biegi Przełajowe” oraz wycieczka rowerowa.

To był naprawdę pyszny i zdrowy tydzień.

Anna Sękowska

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2017.10.27

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74