Dostosuj wydruk

Patrycja Paź ma już nowy wózek elektryczny! Zbieramy pieniądze na dostosowanie mieszkania!

Patrycja Paź ma już nowy wózek elektryczny! Zbieramy pieniądze na dostosowanie mieszkania!

Patrycja Paź, nastolatka chorująca na genetyczną łamliwość kości, bardzo długo czekała na tę chwilę. Jej wielkim pragnieniem od wielu lat był wózek elektryczny, którym mogłaby się znacznie łatwiej przemieszczać. Głębokie marzenia poparte dużym zaangażowaniem i pracą mają to do siebie, że często się spełniają.

Tak też stało się i tym razem. Media odegrały swoją znaczącą rolę. Znalazł się anonimowy darczyńca, który wpłacił całą potrzebną kwotę. Jednak nie kończymy zbiórki, ponieważ pieniądze są w dalszym ciągu bardzo potrzebne. Chodzi o na dostosowanie mieszkania do nowego wózka i umożliwienie bezpiecznego przechowywania drogiego i ciężkiego skadinąd sprzętu. 

Patrycja Paź jest uczennicą  gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). W związku z tym, że cierpi na ciężką genetyczną chorobę - wrodzoną łamliwość kości - jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

W czerwcu dzięki ludziom dobrej woli - także dzięki pomocy Czytelników Elbląg.Net - udało się zakupić nowy, zwykły wózek inwalidzki, który jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas. Jednak marzeniem dziewczynki w dalszym ciągu było posiadanie wózka elektrycznego. 

W związku z tym przeprowadzane były w dalszym ciągu akcje, za pośrednictwem których zbierano pieniądze na jego zakup. Jedną z takich akcji, w której także uczestniczyliśmy, był piknik w Areoklubie Elbląskim zorganizowany w dniu 29 lipca. Dzięki nagłośnieniu sprawy o problemie Patrycji dowiedzieli się m.in. dziennikarze TVP Olsztyn oraz Teleexpresu. Na łamach tego ostatniego programu wyemitowany został materiał, który oglądał mężczyzna mieszkający w południowej Polsce. Sprawa go tak bardzo poruszyła, że postanowił pomóc. Zadzwonił i zadeklarował wpłatę 5 tys zł. Po krótkim czasie zadzwonił ponownie i powiedział, że wpłaci 25 tys zł. 

Myślałam wówczas, że to chyba jakiś żart

- tak mama Patrycji wspomina wydarzenie sprzed ponad 2 miesięcy. 

Okazało się, że to nie żart. Na konto wpłynęła kwota 25 tys. zł. Dzięki mężczyźnie, który pragnął zachować anonimowość Patrycja cieszy się już z nowego wózka elektrycznego. Aktualnie uczy się go obsługiwać.

 Nie kończymy zbiórki, ponieważ są potrzebne pieniądze na dostosowanie mieszkania do nowego sprzętu.

Numer konta:
Regionalne Centrum Wolontariatu  w Elblągu
92 1020 1752 0000 0102 0055 5425  koniecznie z dopiskiem Patrycja Paź

fot. nadesłana

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2017.10.11

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74