Dostosuj wydruk

Elblążanie dla Patrycji Paź. Piknik charytatywny (aktualizacja + zdjęcia)

Elblążanie dla Patrycji Paź. Piknik charytatywny (aktualizacja + zdjęcia)

Patrycja Paź od urodzenia choruje na genetyczną łamliwość kości. Jej rodzice oraz przyjaciele przy dużym wsparciu ochotników z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu zorganizowali w sobotę, 29 lipca, piknik charytatywny, który odbył się na terenie Aeroklubu Elbląskiego. Zbierano na wózek elektryczny dla Parycji. Tradycyjnie mile widziane były dary w postaci plastikowych nakrętek do butelek oraz pieniędzy.

W ramach pikniku organizatorzy przygotowali pokazy: policyjnego i strażackiego sprzętu oraz udzielania pierwszej pomocy. W akcję włączyli się pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu - była możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi oraz poziomu glukozy. Nie zabrakło również gier i zabaw dla dzieci. Strażacy przygotowali pokaz możliwości koszowego podnośnika pożarniczego, za pośrednictwem którego można był zobaczyć panoramę miasta.

Patrycja Paź jest uczennicą pierwszej klasy gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich (SPSK) w Elblągu (ul. Saperów 14c). Choruje na wrodzoną łamliwość kości. Marzy o lepszym życiu. W związku z tym, że cierpi na ciężką, rzadką genetyczną chorobę, jest zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim. W ciągu swojego krótkiego życia ponad 70 razy doznała urazu złamania kości, 11 razy musiała być operowana, 2 razy w tygodniu jest rehabilitowana.

W czerwcu dzięki ludziom dobrej woli, także Czytelników naszego portalu udało się zakupić nowy zwykły wózek inwalidzki, który jest znacznie wygodniejszy, lżejszy i bardziej poręczny od tego, którym dziewczynka dysponowała dotychczas. Jednak potrzebny jest wózek elektryczny. Przeczytaj o tym tutaj.

Jak ponformowali nas organizatorzy zebrano 1214 zł. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup wózka elektrycznego dla Patrycji.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji. 

autor: Marcin Mongiałło

Źródło:

Dodano: 2017.07.31

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74