Dostosuj wydruk

Jar odzyskał formę. Obywatelska inwestycja przy Korczaka zakończona (+zdjęcia)

Jar odzyskał formę. Obywatelska inwestycja przy Korczaka zakończona (+zdjęcia)

Poprzednia bieżnia o nawierzchni żużlowej raczej nie zachęcała do aktywności, ale te czasy już minęły. Dzisiaj (19 czerwca) przy Zespole Szkół nr 1 w Elblągu została oficjalnie otwarta nowa - wykonana w ramach Budżetu Obywatelskiego - trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów. Pomysłodawczynią projektu była Małgorzata Dubnowska-Borczak, której koncepcja najbardziej przypadła do gustu mieszkańcom okręgu drugiego i za 369 tysięcy 417 złotych obiekt przy ul. Korczaka cieszy nie tylko dyrekcję szkoły, ale przede wszystkim sportową młodzież.

Budowa nowej bieżni ruszyła w połowie stycznia 2017 roku. W pierwotnym projekcie przy Korczaka miał powstać drugi lekkoatletyczny orlik, ale okazało się, że inwestycja nie uzyskała - tak jak to było w przypadku orlika przy Modlińskiej - dotacji z ministerstwa i dlatego trzeba było wrócić do wcześniejszego założenia i do początkowej wersji. Zamiast nowoczesnego kompleksu z 4-torową bieżnią o długości 200 metrów z nowym trawiastym boiskiem piłkarskim wewnątrz, powstała trzytorowa bieżnia poliuretanowa o długości ok. 200 metrów z przedłużeniem odcinka prostego wzdłuż budynku F do 60 metrów z przebudową oświetlenia terenu oraz odtworzeniem trawników sianych. Ponadto w zakresie zamówienia znajdowało się: profilowanie terenu, odwodnienie bieżni i podłączenie odwodnienia do istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wykonanie i zamontowanie tablic informacyjnych - z regulaminem użytkowani terenu oraz informacją o realizacji zadania z BO na rok 2016. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drugim przetargu była firma "Bullait" Andrzej Ciuchta z Elbląga.

- Bieżnia będzie służyć przede wszystkim uczniom szkoły, ale i mieszkańcom Elbląga - mówił dyrektor placówki Bogusław Milusz. - Nasza szkoła nie jest obiektem zamkniętym, nie jest zamykana na żadną kłódkę, także będzie można śmiało korzystać. Bieżnia będzie przede wszystkim wykorzystywana do pracy codziennej, do zajęć wychowania fizycznego, w ramach lekkoatletyki, natomiast być może Miejski Ośrodek Sportu również będzie korzystał z naszej bieżni po to, aby w sezonie 2017/2018 zaplanować na tym obiekcie jakieś zawody biegowe dla dzieciaków. Jest to nawierzchnia tartanowa, zgodnie z zapisami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, dostosowana do norm i kryteriów biegowych. Jest to 16 milimetrów tej wlewki tartanowej, więc jest miło i na pewno dobrze będzie się po niej biegać.

Zadanie zrealizowano w całości w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2016 roku.

- Budżet Obywatelski jest to możliwość mobilizacji społeczeństwa do tego, aby pomysły, które mają, zostały zrealizowane i dofinansowane. Bardzo często w Budżetach Obywatelskich wygrywają szkoły różnego rodzaju placami zabaw czy tak jak w tym przypadku, bardziej na sportowo, ale to cieszy, ponieważ to potrzebne jak widać skoro ludzie przygotowują takie projekty i wnioski, a one mają poparcie w społeczeństwie - mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Witold Wróblewski na ręce dyrekcji przekazał także piłki oraz bloki sportowe.

Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia.

 

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2017.06.19

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74