Dostosuj wydruk

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu finalistą „Startup na 5-tkę"

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu finalistą „Startup na 5-tkę

Już 20 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym pięć najlepszych drużyn konkursowych ze szkół ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej zaprezentuje swoje pomysły na innowacyjny startup w ramach finału konkursu „Startup na 5-tkę". Wśród finalistów jest Zespół Szkół Ogólnokształcących w Elblągu – tytuł projektu: "Wear Your App"

Uczniowie spotkają się także z praktykami biznesu i startupowcami oraz zwiedzą teren parku. Będzie im towarzyszył Adam Hamryszczak - wiceminister rozwoju.

Konkurs „Startup na 5-tkę" umożliwił uczniom i nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość", wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i kreatywnie rozwinąć pomysł na startup, a także wziąć udział w symulacji ubiegania się o dotację unijną w Programie Polska Wschodnia.

Zadaniem zespołów w pierwszym etapie było opracowanie specjalnie uproszczonego „wniosku o dofinansowanie" i przedstawienie w nim pomysłu na biznes. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła pięć najbardziej interesujących, kierując się kryteriami stosowanymi podczas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie w POPW. 20 czerwca w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, w finałowym etapie konkursu, zwycięskie drużyny zaprezentują swoje pomysły przed panelem ekspertów. Wybór miejsca nie jest przypadkowy, gdyż tam właśnie działa jedna z trzech pilotażowych platform startowych POPW – Connect.

Grono ekspertów współpracujących na co dzień ze startupami w platformie Connect wskaże mocne i słabe strony oraz oceni biznesowy i ekonomiczny potencjał finałowych pomysłów. Uczestnicy będą mieli zatem szansę w praktyce sprawdzić jak działają platformy startupowe, dowiedzieć się jakie wyzwania stoją przed młodymi przedsiębiorcami i jakie instrumenty wspierające początkującego starupowca można wykorzystać na drodze do własnego biznesu.

Poza ekspertami z platform, finaliści spotkają się także z Adamem Hamryszczakiem, wiceministrem rozwoju, który odpowiada za sprawy Polski Wschodniej.

Cieszę się widząc zainteresowanie, jakie budzi tematyka platform startowych wśród młodych mieszkańców Polski Wschodniej. Daje to nadzieję, że wielu z nich będzie chciało rozpocząć i prowadzić samodzielną działalność właśnie w tym makroregionie. Myślę, że spotkanie z ekspertami i praktykami biznesu będzie znakomitą okazją do zdobycia cennej wiedzy i poznania doświadczeń na temat sposobów na zaistnienie z sukcesem na rynku. Spotkanie w Lublinie ma uczniom również pokazać, jaką pomoc mogą uzyskać z funduszy europejskich Programu Polska Wschodnia. Wszystkim zespołom, które podjęły wyzwanie, życzę odwagi oraz determinacji w realizowaniu swoich pomysłów, które – przy odpowiednim wsparciu – mogą stać się w przyszłości innowacyjnymi produktami, unikalnymi usługami czy nowatorskimi rozwiązaniami – mówi Adam Hamryszczak – wiceminister rozwoju.

Do zmagań o tytuł „Startupu na 5-tkę" stanęło 27 drużyn z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

Konkurs stanowi podsumowanie wiedzy oraz umiejętności zdobytych podczas „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość", przeprowadzonych z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju pomiędzy lutym a kwietniem br. w ponad 300 szkołach ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej.

Poniżej przedstawiamy listę finalistów:

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie: https://www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja

na facebookowym profilu I love Polska Wschodnia: https://www.facebook.com/polskawschodnia

oraz na stronie Biura Prasowego: http://lekcjaofe.newslink.pl/

Projekt realizowany jest z funduszy Programu Polska Wschodnia 2014-2020.

autor: Informacja prasowa

Źródło:

Dodano: 2017.06.14

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74