Dostosuj wydruk

Leszek Krakowski wystąpi w walce wieczoru podczas Celtic Gladiator 12!

Leszek Krakowski wystąpi w walce wieczoru podczas Celtic Gladiator 12!

20 maja w hrabstwie Essex (Wielka Brytania) dojdzie do gali sztuk walki Celtic Gladiator 12 (Civil Hall przy Blackshots Lane w Grays). Wśród międzynarodowej obsady fighterów znalazło się miejsce dla kilku Polaków, m.in. pochodzących z Elbląga Radosława Dziąbkowskiego oraz walczącego o pas kategorii piórkowej Leszka Krakowskiego, który zawalczy w starciu wieczoru z Brazylijczykiem Nathanem Batistą. Dla naszego krajana będzie to powrót na arenę po ponad półrocznej przerwie.

Ostatnio Leszka Krakowskiego mogli podziwiać polscy kibice podczas walki dla największej polskiej federacji sztuk walki KSW z Japończykiem Kleberem Koike Erbstem. Przed pojedynkiem w nowej dla siebie kategorii wagowej Polak miał nieposzlakowany bilans walk usłany samymi zwycięstwami (10-0 MMA). Jego rywal miał jednak więcej doświadczenia (20-4 MMA), co wykorzystał na swoją korzyść i rozstrzygnął starcie już w pierwszej rundzie. Teraz nasz zawodnik wraca na ring, aby ponownie wygrać, a jego przeciwnikiem będzie 26-letni Brazylijczyk Nathan Batista (8-4 MMA).

Rywal Krakowskiego urodził się w Sao Jose do Rio Preto. W swoich dotychczasowych walkach ośmiokrotnie pokonywał swoich oponentów (4 razy przez nokaut) przy 4 przegranych. Batista broni barw klubu Team Nogueira SJRP, a trenuje pod okiem trenera Erculesa Malty. Specjalizuje się jiu jitsu, muay thai, choć zaczynał od taekweondo. Jego idolami są Jose Aldo jr, Anderson Silva oraz Rodrigo Minotauro Nogueira.

Walka Krakowski-Batista będzie walką wieczoru gali Celtic Gladiator 12, która jest organizacją zarządzaną przez Polaka Alberta Jarzębaka - mieszkającego w Irlandii biznesmena. W jego zawodach bardzo często występują polscy fighterzy i nie inaczej będzie tym razem. Obok Leszka Krakowskiego, Przemysława Mysiali, Tomasza Czerwińskiego czy debiutanta Adama Chętnika swoje umiejętności zaprezentuje inny elblążanin Radosław Dziąbkowski (2-3 MMA). Jego rywalem będzie Gruzin Gia Barkalaia (0-2), a zawodnicy będą walczyli w wadze lekkiej (do 70 kilogramów). Na gali powalczą również przedstawicielki płci pięknej, m.in. Katarzyna Twardowska.

 

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2017.05.12

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74