Dostosuj wydruk

Statoil znika z mapy Polski, także w Elblągu

Statoil znika z mapy Polski, także w Elblągu

Już niedługo popularne logo złotej kropelki zniknie z szyldów stacji benzynowych. W maju tego roku Statoil 350 stacji w całej Polsce zmieni nazwę na Circle K. Tak postanowił kanadyjski koncern zajmujący się handlem detalicznym Alimentation Couche-Tard, który w 2012 roku przejął sieć za blisko 3 miliardy dolarów. Choć nowi właściciele otrzymali prawa do używania loga i nazwy, postanowili wprowadzić własną nazwę, która funkcjonuje na całym świecie. W Elblągu taka stacja znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 4 oraz przy wjeździe na "siódemkę" w stronę Kazimierzowa.

Norweska firma Statoil pojawiła się na polskim rynku w 1992 roku i wpisała się na stałe w drogowy krajobraz. Dopiero w 2016 roku zmieniono nazwę spółki ze Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o. na Circle K. Polska Sp. z o.o. Pomimo tego, że stara nazwa nadal widnieje na wszystkich stacjach, na paragonach można już znaleźć nową nazwę. Pod tą nazwą funkcjonuje ponad 15 tysięcy sklepów i stacji na całym świecie. Pierwsza stacja pod szyldem Circle K. już funkcjonuje w Opolu. Na pilotażowej stacji wszystko jednak pozostało bez zmian: personel, asortyment sklepu oraz oferta paliwowa.

Proces zmiany pozostałych stacji rozpocznie się z dniem 11 maja. Po Polsce zmiany obejmą również kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Cały proces może potrwać około 12 miesięcy.

 

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2017.04.20

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74