Dostosuj wydruk

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Każdy posiadacz własnego mieszkania wie, jak ważnym procesem jest jego odpowiednia aranżacja. Mieszkania w bloku, z racji ograniczonego metrażu wcale nie są skazane na aranżacyjną porażkę. Małe przestrzeni można nie raz urządzić o wiele bardziej przytulnie i nowocześnie niż wielometrowe pokoje. Wszystko zależy od pomysłu na wnętrze. Mówi się, że sercem domu jest kuchnia. W tej części mieszkania spędzamy ogromną ilość czasu, przygotowując posiłki. Zobacz, jak urządzić małą kuchnię z pomysłem.

Kolory i meble w małej kuchni

Aby zaaranżować małą kuchnię należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które mają wpływ na jej wygląd. Sprytne rozwiązania sprawią, że mała kuchnia będzie optycznie o wiele większa, niż w rzeczywistości. W małych pomieszczeniach sprawdzają się jasne kolory – biele, beże i szarości. Jeśli chcesz aby Twoja kuchnia nabrała głębi, wyeksponuj jedną ze ścian np. kładąc na niej białą cegłę. Na podłodze połóż również jasne panele. Ciemniejsze odcienie optycznie jeszcze bardziej zmniejszą przestrzeń. Jeśli lubisz nowoczesne połączenia możesz wykorzystać drewno ze szkłem. Właściciele pomieszczeń mniejszych niż 4m kw. często wybierają szafki o przesuwnych drzwiach, a także popularne modele żaluzjowe. Kuchnia w bloku w domifikacje.pl – tu znajdziesz bardzo praktyczne porady dotyczące aranżacji małej kuchni z pierwszej ręki.

Pełna zabudowa i ukryte AGD

Małe pomieszczenia nie znoszą bałaganu i nonszalancji. Kilka bibelotów na blacie czy stole momentalnie wprowadza wrażenie chaosu. Zasada numer 1 w małej kuchni to porządek. Aby łatwiej przechowywać wszystkie sprzęty i akcesoria kuchenne zainwestuj w głębokie szuflady i wielofunkcyjne półki. Funkcjonalna zabudowa powinna obejmować także miejsce na lodówkę, zmywarkę i mikrofalówkę. W szufladach umieść sztućce i wszelkie chochle, łyżki, akcesoria do gotowania, ale także sprzęt AGD, z którego nie korzystasz codziennie, czyli toster, gofrownicę, urządzenia wielofunkcyjne, mikser czy blender. Staraj się ukryć wszystkie sprzęty tak, aby na wierzchu znalazło się jak najmniej rzeczy. Na blatach zarezerwuj miejsce na świeże owoce i zioła w doniczkach.

Zorganizowana kuchnia – klucz do wszystkiego

Mała kuchnia powinna być zagospodarowana całościowo. Nie ma tu miejsca na pozostawianie pustych kątów czy umieszczanie wolnostojących mebli typu lodówka. Warto maksymalnie wykorzystać dostępny metraż w postaci wysuwanych szuflad i półek obrotowych. Nawet wąski pas między ścianą, a meblem warto przeznaczyć na montaż półki typu cargo. Wysoki i wysuwany meble pomieści wszelkie przetwory, oleje, oliwy i produkty sypkie. Wielu posiadaczy małych kuchni decyduje się na praktyczne, wysuwane blaty, które służą jako dodatkowe miejsce pracy. Cenną wskazówką dla posiadaczy małej kuchni w bloku jest zrezygnowanie się z magazynowania żywności. Mała kuchnia oznacza mniejszą przestrzeń na półki. Produkty tupu mąka, cukier, makaron kupisz w każdym sklepie, dlatego nie ma sensu magazynować produktów na niewielkiej przestrzeni.

Jak widać, nawet mała kuchnia może być praktycznym miejscem do przygotowywania potraw, więcej o jej urządzeniu, przeczytasz pod tym adresem: http://dailystyle.pl/komfortowa-kuchnia/

autor: Redakcja elblag.net

Źródło:

Dodano: 2016.08.04

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74