Dostosuj wydruk

Dzieci dla dzieci charytatywnie. Zobacz zdjęcia z II edycji projektu "Trójaktywni"

Dzieci dla dzieci charytatywnie. Zobacz zdjęcia z II edycji projektu

Triathlon to wymagająca konkurencja sportowa, ale nie dla kogoś, kto ma upartość dziecka, a przed sobą szczytny cel. Po raz drugi odbyła się impreza skierowana do najmłodszych, czyli zawody "Trójaktywni". Prawie osiemdziesiątka młodych uczestników stanęła na starcie. Najpierw przyszło im się zmierzyć z wodą, potem rowerem, ale przede wszystkim samym sobą. Wszystko to dla dzieci z Domu Dziecka mieszczącego się przy ulicy Bolesława Chrobrego 4 w Elblągu.

Pierwsza część triathlonowych zawodów odbyła się w Centrum Rekreacji Wodnej "Dolinka", gdzie śmiałkowie startowali w zależności od wieku na 4 różnych dystansach - od 25 do 100 metrów. Dzień później wszyscy wsiedli na rowery i mieli do pokonania od 300 do 1500 metrów. Po zejściu z jednośladów rzucili się do biegu (300-900 m). W konkretnych kategoriach wyłoniono triumfatorów, lecz zwycięzcami byli wszyscy i każdy z uczestników otrzymał statuetkę, medal czy też drobny upominek.

- Podczas tej edycji zawodów nasi dzielni mali i duzi sportowcy rozpoczęli sportowe zmagania na basenie "Dolinka". Spróbowali swoich sił w pływaniu: samodzielnym, z makaronikami, deskami, pływaczkami. W zależności od kategorii wiekowej uczestnicy mieli różne dystanse do pokonania na basenie, jak również podczas drugiego dnia zawodów w parku miejskim Bażantarnia, gdzie odbyły się zawody biegowe oraz rowerowe. Tuż przed zawodami uczestnicy otrzymali pakiety startowe. W naszym wydaniu rodzice, oprócz roli wiernych kibiców, dodatkowo, mogli spróbować swoich sił w sportowych zmaganiach wraz ze swoimi pociechami w specjalnie przygotowanych konkurencjach rodzinnych. Trójaktywni to triathlon pełen dobrej zabawy, podczas którego każdy dawał z siebie wszystko by jak najszybciej przepłynąć basen oraz przekroczyć linię mety – podsumowuje Alicja Błudnicka Młodszy Specjalista ds. Komunikacji BEST S.A. (organizatora eventu).

Także rodzice mieli okazję do wykazania się ostatniego dnia. Nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu w Bażantarni, ogniska oraz nade wszystko różnych potrzebnych artykułów, które jako "wpisowe" przynosili uczestnicy zawodów. Wszystko trafiło oczywiście do Domu Dziecka przy ulicy Chrobrego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gazeta internetowa elblag.net była patronem medialnym wydarzenia.

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2016.06.07

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74