Dostosuj wydruk

LIVE VIDEO: KS Meble Wójcik Elbląg vs. SMS ZPRP Gdańsk

LIVE VIDEO: KS Meble Wójcik Elbląg vs. SMS ZPRP Gdańsk

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek I ligi piłkarze Mebli Wójcik są o krok od wykonania założonego przed sezonem celu. Coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że Warmia Olsztyn nie przystąpi - nawet w obliczu wygrania grupy pierwszej - do nowego sezonu Superligi. W takiej sytuacji prawo gry w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie należało do szczypiornistów z Elbląga. Jest jednak jeden warunek: nie można stracić ani punktu do samego końca i dać się uprzedzić czyhającemu za plecami Wybrzeżu Gdańsk. Pierwszy krok: pokonać gdańskich piłkarzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego już w najbliższą niedzielę.

Oprócz zawodników MUELLER MKS Grudziądz, gracze SMS-u wydają się być najłatwiejszym rywalem, z którym przyjdzie rywalizować ekipie Dariusza Molskiego. Pierwsze spotkanie obu drużyn zaznaczyło wyraźną różnicę pomiędzy poziomem jednej jak i drugiej "siódemki". Na parkiecie w Gdańsku elblążanie wysoko rozprawili się z gospodarzami tamtego meczu 38 do 26 (23:14). Udało się w tamtym spotkaniu zatrzymać defensywie elbląskiej najskuteczniejszy duet na zapleczu Superligi, czyli Szymona Sićko oraz Arkadiusza Moryto, którzy tylko we dwoje rzucili przeciwnikom 293 bramki. Zneutralizowanie tych dwojga groźnych, młodych szczypiornistów będzie również kluczem do powodzenia w Elblągu.

Z 10 obecnie zespołem SMS-u nie zagrają nietety Adrian Fiodor oraz będący od startu rundy rewanżowej w świetnej formie Piotr Adamczak. Nasz rozgrywający nie upora się na czas z chorobą i nie będzie do dyspozycji trenera na najbliższe spotkanie. Golkiper Wójcika z kolei na ostatnim treningu skręcił kostkę i pod znakiem zapytania stoi jego występ nie tylko w meczu z gdańszczanami, ale także z MKS-em Poznań w przyszłej kolejce. Mimo wszystko wyraźnym faworytem są Meblarze, którzy już od 6 starć nie znaleźli pogromcy.

Zapraszamy wszystkich fanów piłki ręcznej w męskim wydaniu już w niedzielę o godzinie 15:00 do hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie odbędą się zawody w ramach 23 kolejki I ligi. Elblag.net przeprowadzi transmisję live meczu dla wszystkich, którzy nie będą w stanie zjawić się osobiście.

 

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2016.04.22

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74