Dostosuj wydruk

Walczą o Sejm – zobacz zapis debaty na żywo!

Walczą o Sejm – zobacz zapis debaty na żywo!

Analizując dotychczasowe działania mediów ogólnopolskich (w szczególności telewizji publicznej) nasza redakcja doszła do wniosku, że nie warto organizować debaty ze wszystkimi komitetami. Warto poświęcić więcej uwagi dla tych, którzy do końca nie wiedzą, czy uda im się przekroczyć próg wyborczy. Zwracamy się również w stronę Wyborców, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowych rządów wiodących partii i szukają alternatywy.

Dlatego na naszą dzisiejszą debatę zaprosiliśmy trzy komitety: .Nowoczesna, Razem oraz KORWiN. Pierwsze dwa ugrupowania od razu potwierdziły swoją obecność i chęć dyskusji. Natomiast partia KORWiN do dnia dzisiejszego zwlekała z odpowiedzią. Niestety, ostatecznie podjęli decyzję o tym, że nie będą uczestniczyć w naszej debacie. W przesłanej do nas odpowiedzi czytamy, że „czas oraz warunki nie do końca nam odpowiadają”. Co ciekawe, w pierwszej rozmowie telefonicznej przedstawiciele KORWiN Elbląg potwierdzili swoją obecność. Co zmieniło się na przestrzeni tych kilku dni? Nie wiadomo.

Otrzymaliśmy również sygnały o tym, aby do naszej debaty zaprosić przedstawicieli Kukiz'15. Niestety, przez ostatnie dwa tygodnie próbowaliśmy umówić się na wywiad w cyklu „Rozmowy przy kawie” z „jedynką” tego ugrupowania, panem Andrzejem Kobylarzem. Rozmowy nie przyniosły zamierzonego efektu. Pomimo zapewnień, że pan Kobylarz znajdzie dla nas czas, tak się nie stało.

Ostatecznie na dzisiejszej debacie pojawią się przedstawiciele dwóch komitetów, które walczą o przekroczenie progu wyborczego. Będzie to:

- Małgorzata Sandecka (Partia RAZEM)
- Łukasz Grużewski (Partia .Nowoczesna)

Debatę poprowadzi: Mateusz Milanowski.


Założenia debaty wytłumaczy prowadzący na samym początku naszej relacji.

Debatę będzie można obejrzeć w systemie LIVE VIDEO – start godzina 16:00. Okienko z transmisją będzie dostępne w tym artykule. Zapraszamy!

autor: Bartłomiej Ryś

Źródło:

Dodano: 2015.10.23

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74