Dostosuj wydruk

Marszałek Sejmu odwiedziła Elbląg. Popiera kandydatów Platformy Obywatelskiej

Marszałek Sejmu odwiedziła Elbląg. Popiera kandydatów Platformy Obywatelskiej

Kampania wyborcza robi się ostrzejsza. Nie ma się co dziwić, w końcu za pięć dni pójdziemy do urn. Już tylko do piątku kandydaci mogą przekonywać wyborców do oddania głosów na nich. Czy to za sprawą ulotek, transparentów, happeningów czy też za sprawą przyjazdów polityków znanych wszystkim. Dziś, 20 października Elbląg odwiedziła Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Sejmu, polityk Platformy Obywatelskiej.

Marszałek Sejmu do Elbląga przyjechała prosto z Lidzbarka Warmińskiego. W naszym mieście spotkała się najpierw z dziennikarzami, a następnie ze słuchaczami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na spotkaniu z dziennikarzami Kidawa-Błońska wielokrotnie powtarzała, jak bardzo wybory i uczestnictwo w nich jest ważne.


Wszystkich, niezależnie od opcji politycznych namawiam, aby poszli na wybory, oddali swój głos i wzięli cząstkę odpowiedzialności za to, co będzie się działo w Polsce. Stawka wyborów jest bardzo duża. Zależy nam, by Polska nadal była krajem proeuropejskim, nowoczesnym, aby się rozwijała i by Polacy mieli zachowane wszelkie swobody obywatelskie

– mówiła Marszałek Sejmu.


Podczas rozmowy z seniorami, Małgorzata Kidawa-Błońska zauważała, że w ostatnim czasie zostało wprowadzonych wiele inicjatyw dla seniorów. Odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentu Seniorów, utworzono specjalne komisje ds. polityki seniorskiej, a także powstała ustawa o seniorach, na mocy której rząd , co roku będzie przestawiał sprawozdania na temat działalność, wprowadzonych zmian i tego co jest jeszcze do zrobienia.


Powstają również kolejne domy seniora wigor. Osoby starsze mogą w nich przebywać za dnia, korzystać z rehabilitacji i opieki dziennej, mogą spotkać się z rówieśnikami. Mamy nadzieję, że domów seniora powstanie więcej niż Orlików, bo mają one większe znaczenie i dotyczą większej grupy ludzi

– dodawała Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

autor: Ines Kuraś

Źródło:

Dodano: 2015.10.20

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74