Dostosuj wydruk

Jarosław Kaczyński sabotowany w Elblągu przez… awarię mikrofonu!

Jarosław Kaczyński sabotowany w Elblągu przez… awarię mikrofonu!

Kampania wyborcza weszła w decydującą fazę. Wczoraj, 15 października, w Hotelu Arbiter odbyło się spotkanie, na którym pojawił się jeden z najaktywniejszych obecnie polityków w kraju, czyli szef Prawa i Sprawiedliwości – Jarosław Kaczyński. W około 20-minutowym wystąpieniu lider największej partii opozycyjnej w Polsce zdążył omówić kilka najważniejszych wątków i tematów kampanii. Nie omieszkał także wesprzeć swoich partyjnych kolegów (oraz koleżanek), którzy znaleźli się na liście wyborczej PiS-u w okręgu 34.

Skoro kampania rozgorzała na dobre, wszystkie czołowe polskie partie polityczne wyciągają najcięższy oręż. Możemy się spodziewać więcej odwiedzin czołowych polityków w naszym mieście. Prezes PiS-u wszedł na mównicę w akompaniamencie licznie zgromadzonego tłumu skandującego wyborcze hasło partii: „Damy radę”. Niestety tego dnia było sporo problemów natury technicznej, które wstrzymywały nieco płynność wywodu Prezesa Kaczyńskiego, co zgromadzeni i sam mówca potraktowali z przymrużeniem oka.

W swoim przemówieniu Jarosław Kaczyński wspominał o zmianach, które – po ewentualnym zwycięstwie w wyborach – chcieliby jako partia z większością w Sejmie i Senacie wprowadzić. Było więc o sześciolatkach, dofinansowaniu na dzieci (500 zł.), podniesieniu kwoty wolnej od podatku, systemie, który nie jest sprawiedliwy, o wyrównywaniu poziomu życia względem innych m.in. w jednym z najbiedniejszych województw, czyli warmińsko-mazurskim, o bezrobociu, które jest największe właśnie w naszym regionie, ale także o wspólnocie i solidarności, małych i średnich przedsiębiorstwach, przekopie Mierzei Wiślanej, wadze tradycji oraz historii pisanej w zgodzie z prawdą. Nawoływał także do maksymalnej mobilizacji i do wytężonej pracy przez ten w zasadzie ostatni tydzień przed wyborami.

Na sam koniec Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaprezentował krótko kandydatów z listy wyborczej okręgu elbląskiego m.in. Leonarda Krasulskiego, Jerzego Wilka, Karolinę Motykę-Kozioł czy Roberta Gontarza. Anonsowana była również konferencja prasowa, ale ostatecznie do niej nie doszło.

Wybory parlamentarne w 2015 roku odbędą się 25 października.

 

autor: Maciej Markowski

Źródło:

Dodano: 2015.10.16

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74