Dostosuj wydruk

Jerzy Wilk z poparciem europosła Anny Fotygi

Jerzy Wilk z poparciem europosła Anny Fotygi

To ostatnia konferencja Prawa i Sprawiedliwości przed niedzielnymi wyborami. Poparcie dla Jerzego Wilka wyraziła europoseł Anna Fotyga, która opowiadała o niesprawiedliwym podziale środków unijnych. Winowajcą, według Fotygi, jest koalicja PO-PSL oraz Witold Wróblewski.

- Od początku koalicji PO-PSL krytykuję koncepcję rozwojową, która powoduje, że większość środków unijnych trafia do metropolii, a nie do takich miast jak Elbląg – mówiła europoseł.

Zaznaczyła, że nie można marginalizować „mniejszych” mówiąc, że są one niesprawne. Zarzuciła Witoldowi Wróblewskiemu, że jako członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego podejmował decyzje, które, choćby w najmniejszym stopniu, nie dbały o dobro Elbląga. Pieniądze trafiały, w przypadku województwa warmińsko-mazurskiego, do Olsztyna.

Anna Fotyga dodała, że bardzo lubi nasze miasto i zależy jej, aby Elbląg się rozwijał. Żeby to zrobić miasto potrzebuje stabilnego gospodarza, jakim jest Jerzy Wilk. Sam kandydat powiedział, że między bajki można włożyć zarzuty o monopartyjności władzy.

- Abyśmy mogli realizować swój program wyborczy, to musimy mieć większość w Radzie. Każdy prezydent dąży do tego, aby mieć poparcie w Urzędzie Miejskim – mówił Jerzy Wilk.

Padło z ust dziennikarzy pytanie na temat finansowania zabytkowego tramwaju, który został wykorzystany do kampanii wyborczej kandydata PiS.

- Najem tramwaju został sfinansowany ze środków KW Prawo i Sprawiedliwość – zaznaczyła Monika Borzdyńska.

autor: Bartłomiej Ryś

Źródło:

Dodano: 2014.11.28

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74