Dostosuj wydruk

Wielka szansa dla Elbląga. PO, PSL i Witold Wróblewski rozpoczęli kampanię

Wielka szansa dla Elbląga. PO, PSL i Witold Wróblewski rozpoczęli kampanię

To było mocne rozpoczęcie kampanii wyborczej przez Platformę Obywatelską, KWW Wróblewskiego, PSL i samego kandydata na prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego. Jako goście – znani politycy z rządu, Sejmu oraz europarlamentu. I konkretna deklaracja wsparcia dla Wróblewskiego, jako prezydenta miasta i dla Elbląga.

Rozpoczęli oficjalnie. Razem. Jak mówią, po raz pierwszy w historii samorządu, trzy formacje zjednoczyły się wokół wspólnego celu i wspólnego kandydata na prezydenta miasta – Witolda Wróblewskiego. Dziś, w atrium Hotelu Arbiter, odbyła konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej, KWW Wróblewskiego i PSL. Goście – ministrowie rządu, posłowie, europosłowie, marszałek województwa.

Mocne wsparcie

Do Elbląga zjechała praktycznie pierwsza liga polskiej polityki. Cezary Grabarczyk – minister sprawiedliwości, Piotr Żuchowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Urszula Pasławska – podsekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu, Barbara Kudrycka – europoseł PO, Elżbieta Gelert – poseł PO, Stanisław Żelichowski – poseł PSL, Jacek Protas – marszałek województwa.

Wszyscy zadeklarowali wsparcie dla Witolda Wróblewskiego, jako kandydata oraz ewentualnego prezydenta miasta.

Konwencję otworzył Wróblewski, który stwierdził, że po raz pierwszy w dziejach samorządu, trzy ugrupowania łączą siły, idąc razem, wspólnie dla Elbląga. Ponad podziałami politycznymi oraz własnymi ambicjami.

- Elbląg, to nasza wspólna sprawa – mówił Witold Wróblewski. – Ta formuła jest otwarta dla wszystkich, którym na sercu leży dobro naszego miasta. Elbląg należy dźwignąć z tej zapaści. Zrobimy to razem.

Jerzy Wcisła, szef PO zapewniał, że utworzona właśnie lokalna koalicja PO- KWW Wróblewskiego i PSL ma program dla miasta nie na rok, czy cztery lata, ale co najmniej na dwie kadencje. Stwierdził, że dla dobra naszego miasta potrzebne jest myślenie długofalowe.

- Ta koalicja udowadnia, że możemy działać dla dobra Elbląga ponad podziałami politycznymi – mówił Wcisła. – Mamy najlepszego kandydata na prezydenta i najlepszy program dla miasta. Mówię to z całą stanowczością i przekonaniem. Jesteśmy gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze miasto nie na cztery, ale na osiem lat. Elbląg to nasza wspólna sprawa.

Wielka szansa dla Elbląga

Minister Cezary Grabarczyk pozytywnie wyrażał się o Witoldzie Wróblewskim oraz zapewniał, że ten prezydent Elbląga będzie miał silne wsparcie rządu koalicyjnego premier Ewy Kopacz.

- To, że tu, na sali mamy posłów, europosłów, marszałka województwa świadczy o jednym. Ten prezydent miasta, Witold Wróblewski będzie miał silne wsparcie w polskim rządzie, Sejmie, europarlamencie i władzach województwa – deklarował Grabarczyk. – Witold Wróblewski to wielka szansa na wsparcie elbląskich projektów, dążeń, planów przez te instytucje i ich przedstawicieli. Nie możecie tej szansy zmarnować. Możecie liczyć na mnie, na polski rząd, nasz parlament i Parlament Europejski. Sprawy Elbląga będą dla nas ważne.

Poseł PSL Stanisław Żelichowski chwalił Wróblewskiego, jako świetnego wiceprezydenta oraz członka zarządu województwa. - Sprawdził się na każdym polu, gdzie działał – mówił poseł Ludowców.

Marszałek Jacek Protas podkreślał, że Wróblewski świetnie poradził sobie na trudnym odcinku, jakim jest zarządzanie infrastrukturą wojewódzką.

- To świetny fachowiec. Mam do niego wielkie zaufanie i szacunek. Takiego prezydenta to miasto teraz potrzebuje – mówił Jacek Protas. – Elbląg to miasto o wielkim potencjale rozwojowym. Witold ten rozwój gwarantuje. To szansa dla Elbląga. Wykorzystajmy to!

Barbara Kudrycka zapewniała, że Wróblewski ma wsparcie Europejskiej Partii Ludowej – największej partii Parlamentu Europejskiego, w której skład wchodzą również europosłowie PO i PSL. - Cele osiąga się działając wspólnie, z różnymi organami władzy – rządem, województwem czy Parlamentem Europejskim. My, cele Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu pomożemy zrealizować – zapewniała Kudrycka.

Poseł Elżbieta Gelert obiecała, że włączy się w kampanię wyborczą koalicji oraz Witolda Wróblewskiego. - Czas rozmów, dyskusji minął. Teraz jest czas działania. Apeluję do osób, które mnie zawsze popierały, apeluję do elektoratu Platformy Obywatelskiej o jak najszersze poparcie dla Witolda Wróblewskiego – mówiła poseł Gelert. – Elbląg to nasza wspólna sprawa.

Programy wyborcze – gospodarka, rozwój Elbląga

Witold Wróblewski przedstawił założenia swojego programu wyborczego, który opiera się głównie na sześciu filarach: konkurencyjnej gospodarce, stabilizacji budżetu miasta, bezpieczeństwa elbląskich rodzin, elbląskim obszarze funkcjonalnym, zasobach naturalnych miasta i regionu oraz dziedzictwie kulturowym. Kandydat na prezydenta miasta chce mocniej wykorzystać możliwości Modrzewiny, Wyspy Spichrzów, Starego Miasta oraz powrócić do koncepcji stworzenia w mieście Europarku.

- Mój program wyborczy będę wdrażał z poparciem Platformy Obywatelskiej, PSL oraz KWW Wróblewskiego –zadeklarował kandydat na prezydenta miasta.

Program PO dla miasta w skrócie prezentował Jerzy Wcisła. Platforma chce skutecznie sięgnąć po środki unijne, postawić na rozwój gospodarki, turystyki i rekreacji, wspierać lokalne firmy, organizacje pozarządowe oraz uczynić z Elbląga lidera subregionu elbląskiego, gdzie mieszka ponad 300 tys. ludzi.

- Musimy uczynić Elbląg stolicą oraz liderem naszego subregionu, który obejmuje 300 tys. mieszkańców. Nasze miasto musi na ten obszar oddziaływać gospodarczo i społecznie. Musimy być bliżej ludzi i ich spraw, wykorzystując potężny kapitał, który drzemie w elblążanach i lokalnych przedsiębiorstwach – mówił Jerzy Wcisła. – Chcemy słuchać elblążan i pomagać w rozwiązywaniu ich spraw i pomysłów.

Konwencja zakończyła się prezentacją liderów list wyborczych Platformy Obywatelskiej oraz KWW Wróblewskiego.

autor: Marcin Pszczółkowski

Źródło:

Dodano: 2014.10.11

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74