Dostosuj wydruk

Co nam Wilk obiecuje? Przyglądamy się programowi wyborczemu PiS

Co nam Wilk obiecuje? Przyglądamy się programowi wyborczemu PiS

Na konwencji wyborczej Jerzy Wilk - kandydat na prezydenta Elbląga z ramienia PiS przedstawił program, obejmujący lata 2014-2020 i dalsze. Jakie plany wobec miasta ma obecny prezydent miasta? Przyjrzeliśmy się programowi Prawa i Sprawiedliwości dla naszego miasta.

Pierwszym punktem programu jest zagwarantowanie elblążanom stabilnego zatrudnienia. Cel ten ma zostać zrealizowany poprzez rozbudowę Portu Morskiego w Elblągu, wspieranie działań, zmierzających do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Duże znaczenie odegra również wspieranie małych i dużych elbląskich przedsiębiorstw oraz aktywne pozyskiwanie nowych inwestorów.

Pozyskanie nowych inwestorów wiąże się z realizacją następujących zamierzeń: połączeniem Zatorza z centrum miasta, podjęciem działań, mających na celu budowę obwodnicy północnej Elbląga. Ma to również związek
z aktywną współpracą z gminami w realizacji wspólnych zadań inwestycyjnych.

Kolejny cel- Elbląg ma być przyjazny mieszkańcom. By tego dokonać, PiS proponuje budowę Centrum Rekreacji Wodnej z kilkoma basenami, wprowadzenie Karty Seniora, przewidującej wiele ulg. Nie bez znaczenia będzie również budowa kolejnych siłowni na świeżym powietrzu w elbląskich parkach. Przedstawiając program, Jerzy Wilk powiedział: - Nadal będziemy wdrażali zasadę: urząd przyjazny i otwarty na potrzeby elblążan.

Kwestię bezpieczeństwa i zdrowia elblążan Prawo i Sprawiedliwość chce rozwiązać w sposób następujący: poprzez połączenie szpitali miejskich w jeden, silny organizm, doprowadzenie do utworzenia dwóch nowych oddziałów- pulmonologii i geriatrii, uporządkowanie rynku usług medycznych.

Wdrożenie planu budowy mieszkań socjalnych i niepodnoszenie czynszów w mieszkaniach komunalnych to kolejne punkty programu, które PiS chce realizować. Ważnym elementem programu jest doprowadzenie do podziału administracyjnego miasta na dzielnice i dostosowanie do nich budżetu obywatelskiego.

- Chcemy, aby każdy elblążanin mógł w przyszłości identyfikować się ze swoją dzielnicą - deklaruje Wilk.

PiS chce także, by Elbląg był miastem otwartym. Realizacja tego zadania ma się odbywać poprzez włączenie mieszkańców do współrządzenia, w tym celu radni chcą wprowadzić inicjatywę lokalną oraz uchwałodawczą. Elbląg ma być również miastem otwartym na Zalew Wiślany, Bałtyk i Kanał Elbląski.

Oszczędne gospodarowanie miastem? Tak, poprzez ograniczanie wydatków na administrację, wdrożenie wieloletniego programu oddłużeniowego miasta oraz dopilnowanie i zawieranie korzystnych umów dla miasta. Inwestycje mają być realizowane w oparciu o partnerstwo publiczno- prywatne.

Młodzi ludzie, są, zdaniem PiS-u, przyszłością Elbląga, wobec tego radni chcą dążyć do rozwoju edukacji zawodowej w oparciu o specjalizacje: dewno, woda, żywność, a także informatykę i nowoczesne technologie. Ważnym elementem programu Prawa i Sprawiedliwości jest również promocja wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży oraz kreowanie wartościowej oferty kulturalnej w formie koncertów muzycznych, wystaw czy cyklicznych wydarzeń.

autor: Paweł Makowski

Źródło:

Dodano: 2014.10.10

elblag.net © agencja reklamowa idealmedia sp. z o. o.
Redakcja: Elbląg, ul. Strażnicza 1, tel. 55 230 47 74