› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Żyj zdrowo na sportowo w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    16.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Żyj zdrowo na sportowo w Elblągu

Wraz z początkiem wiosny Prezydent Witold Wróblewski w ramach programu „Bezpieczny Elbląg – Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna” organizuje dla dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych Turniej Sportowo-Rekreacyjny - Spartakiadę, która jest podsumowaniem programu „Żyj zdrowo na sportowo”.

W tym roku byłaby to już V edycja Spartakiady. Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiczną oraz obowiązujące ograniczenia niemożliwe było zorganizowanie Spartakiady w tradycyjnej formie. Niemniej jednak, biorąc pod uwagę jak ważne zagadnienia realizowane są w ramach projektu „Żyj zdrowo na sportowo”, mimo panujących obostrzeń, nauczyciele organizowali różnorodne działania związane z tematyką zdrowego odżywiania i sportu, podczas bezpośrednich zajęć z dziećmi w placówkach.

Głównymi celami programu „Żyj zdrowo na sportowo” są: kształtowanie właściwych postaw prozdrowotnych, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo, poznawanie i stosowanie zasad właściwego dopingu sportowego, wdrażanie do bezpiecznego wykonywania zaplanowanych zadań sportowych oraz pogłębianie wiedzy związanej z prawidłowym żywieniem.

Podczas zabaw dzieci poznały m.in. możliwości ruchowe własnego ciała, zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni, jak również współpracy z rówieśnikami. Poruszano również tak ważne w obecnym czasie tematy higieny osobistej, w tym prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się jak właściwe odżywianie i aktywność ruchowa wpływa na dobre samopoczucie i odporność organizmu, dlaczego warto swoją dietę wzbogacić w owoce i warzywa, a unikać słodyczy i słodzonych napoi.

Podsumowaniem realizowanych działań był konkurs plastyczny pt. „Spersonalizowane owoce bądź warzywa w czasie rywalizacji sportowej na V Spartakiadzie”. Jak zawszew konkursie wzięły udział dzieci ze wszystkich elbląskich przedszkoli. Wybór zwycięzców był bardzo trudny - wszystkie przygotowane prace były pomysłowe oraz starannie wykonane, dlatego Komisja nagrodziła wszystkie przedszkola biorące udział w konkursie.

Finał konkursu odbył się 14 kwietnia w Przedszkolu Nr 14. W ramach projektu zakupiono m.in. zestawy do zabaw, gry edukacyjne oraz sprzęt do pierwszej pomocy przedmedycznej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.