› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Żyj bezpiecznie - debata społeczna w Gronowie Elbląskim

› bieżące ponad rok temu    30.05.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Żyj bezpiecznie - debata społeczna w Gronowie Elbląskim fot. nadesłane

Dopalacze, przemoc w rodzinie i bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to tylko niektóre zagadnienia poruszane na wczorajszej debacie społecznej w Gronowie Elbląskim. Wspólna inicjatywa władz gminnych i policji zrzeszyła blisko 100 osób w tym specjalistów w tych dziedzinach, samorządowców oraz mieszkańców gminy. Celem tego typu inicjatyw jest przede wszystkim wymiana poglądów na temat bezpieczeństwa społeczności lokalnej i wypracowanie takich metod, które w przyszłości są pomocne w walce z patologiami i przestępczością.

Debata pod hasłem „Żyj bezpiecznie" odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim z inicjatywy Wójta Gminy - Marcina Ślęzaka oraz Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu insp. Marka Osika. Gospodarzem debaty i zarazem prowadzącą była Dyrektor Gimnazjum Pani Maria Korzeniewska. Celem tego typu inicjatyw jest przede wszystkim wymiana poglądów na temat bezpieczeństwa społeczności lokalnej i wypracowanie takich metod, które w przyszłości pomogą walczyć z patologiami. W spotkaniu udział wzięli: Wójt Gminy Gronowo Elbląskie, radni gminy, przedstawiciele straży gminnej, straży granicznej z Elbląga, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, sołtysi oraz mieszkańcy.

Policjant prewencji kryminalnej z Elbląga nadkom. Marek Cieslak oraz Marek Jarosz – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Elblągu, zaprezentowali aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy i narkotyków. Przemoc w rodzinie to kolejny temat, który poruszył elbląski funkcjonariusz asp. sztab. Jarosław Graman, który mówił nie tylko o odpowiedzialności prawnej wobec sprawców przemocy, ale również obrazowo przedstawił realia tego problemu w kontekście rodziny i samych pokrzywdzonych. Pani Wanda Urbaniak z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej podsumowała zagadnienia przemocy domowej i przedstawiła dane dotyczące tzw. niebieskich kart, które są obecnie realizowane na tym terenie. Z kolei o dość popularnym zjawisku cyberprzemocy, które dotyka głownie młodzież, mówił asp. sztab. Dariusz Komosiński z elbląskiej komendy. Natomiast funkcjonariusz ruchu drogowego nadkom. Andrzej Śliwiński omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drogach Gronowa i Markus. Przedstawił statystyki wypadków oraz wskazał miejsca szczególnie niebezpieczne.

Uczestnicy spotkania mieli także możliwość wymiany poglądów na temat bezpieczeństwa, w każdym aspekcie tego zjawiska. Wskazywali problemy, które w ich ocenie są najważniejsze. Zorganizowana po raz pierwszy w Gminie Gronowo Elbląskie debata „Żyj Bezpiecznie", z pewnością przyczyni się do umocnienia współpracy pomiędzy poszczególnymi jednostkami. Poprzez lepszą komunikację z mieszkańcami i doświadczenie specjalistów, biorących w niej udział, jest kolejną inicjatywą władz samorządowych i służb mundurowych, której celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenach gminnych.

Jakub Sawicki KMP Elbląg

    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

    • 0
      ZADOWOLONY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 0
      POINFORMOWANY
    • 0
      OBOJĘTNY
    • 0
      SMUTNY
    • 0
      WKURZONY
    • 0
      BRAK SŁÓW
    Komentarze (0)

    Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
    Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.