› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zwycięzcy Sportowej Nagrody Prezydenta Elbląga: Marianna Biskup

› bieżące ponad rok temu    18.02.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 2 ocen 16 / 94%
A A A
Zwycięzcy Sportowej Nagrody Prezydenta Elbląga: Marianna Biskup

Rozpoczynamy cykl prezentujący osoby związane ze sportem, które podczas Elbląskiej Gali Sportu otrzymały Sportową Nagrodę Prezydenta. Dzisiaj przedstawiamy Państwu Mariannę Biskup – wielokrotną mistrzynię Świata, Europy oraz Polski w lekkoatletyce.

Urodzona w roku 1961 swoją sportową przygodę rozpoczęła w konkurencjach biegowych, jednak dopiero w kategorii Masters zaczęła osiągać najlepsze wyniki. W sumie, we wszystkich imprezach międzynarodowych zdobyła 45 medali w czterech konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, trójskok oraz rzut oszczepem.

Poza uprawianiem sportu na światowym poziomie, Marianna Biskup uczy wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 5 w Elblągu i, jak sama twierdzi, to właśnie dzięki ogólnorozwojowym ćwiczeniom z młodzieżą jest w stanie osiągać tak znakomite wyniki na światowych arenach.

Panie i Panowie, Marianna Biskup – aktualna rekordzistka Europy w skoku w dal na otwartej hali w kategorii W50, dwukrotna Halowa Mistrzyni Świata 2012 w skoku w dal oraz trójskoku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ widz
ponad rok temu ocena: 100%  2
http://www.youtube.com/watch?f... brawo dla Pani Marianny a powyżej znajduje sie film również z jej udziałem na ubiegłej Gali sportu tez warto zobaczyć jak działa i współpracuje z młodzieżą bo tu tego nie ukazali a szkoda bo warto takich ludzi wspierać i pokazywać jak działają i szkolą przyszłych mistrzów
~ Bartosz Gas
ponad rok temu ocena: 100%  1
fenomenalna kobieta, oby takich Elbląg miał więcej :) tylko pozazdrościć i uczyć od tak wielkich sław
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.