› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Zrób ozdobę z... gazety!

› bieżące 2 miesiące temu    12.03.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zrób ozdobę z... gazety!

Recyklingowe koszyki wyplatane z papieru gazetowego to alternatywa dla tradycyjnych wyrobów z wikliny. Papierową konstrukcję zabezpiecza się dodatkowo lakierem akrylowym, a w efekcie powstają połyskujące papierowe pojemniki, kubełki, doniczki, lampy oraz wiele innych przedmiotów, które mogą ozdobić wnętrze. Jeśli podoba Ci się pomysł tworzenia wikliny papierowej – zapraszamy do spróbowania własnych sił na warsztatach, które odbędą się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu 20 i 27 marca.

Papierowa wiklina to nowa technika rękodzieła artystycznego, prosta i tania, a jednocześnie efektowna, polegająca na wykonywaniu ozdób ze skręcanych rurek papieru. Wykorzystując ogólnie dostępny materiał (makulatura) stworzyć można oryginalne i niezwykle trwałe formy.

Papier daje szereg możliwości, a poprzez wykorzystanie tradycyjnych technik wikliniarskich na nietypowym materiale jesteśmy w stanie wykonać przedmiot w bardzo współczesnym stylu. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. 

– zachęcają organizatorzy. 

Warsztaty poprowadzone zostaną w formie dwóch spotkań, które odbędą się w środy - 20 i 27 marca 2019 r. o godz. 10:00 w pracowni plastycznej (sala nr 46, II piętro CSE „Światowid”
w Elblągu).

Podczas pierwszej części warsztatów uczestnicy zajmą się przygotowaniem papieru do wyplatania, natomiast w trakcie drugiego poznają podstawowe sploty, sposoby barwienia i utrwalania gotowych form. Warsztaty odbywać się będą w związku z realizacją projektu „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+

– wyjaśniają organizatorzy. 

Warsztaty są bezpłatne, ale na zajęcia należy przynieść własne materiały: od 5 do 10 gazet pociętych w paski grubości 8-10 cm, drewniane patyczki do szaszłyków, klej introligatorski.

Spotkania są dostępne dla wszystkich chętnych bez względu na wiek. Poprowadzi je sympatyczka wyplatania papierowej wikliny. Zapisy przyjmowane są do 18 marca br. pod nr tel. 55 611 20 59 lub adresem: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.

Dagmara Behrendt-Nowicka
Dział Kultury Artystycznej
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.