› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zrób Kartę Rowerową w wakacje

› bieżące 2 miesiące temu    29.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zrób Kartę Rowerową w wakacje fot. KMP Elbląg

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu zapraszają na bezpłatny kurs i egzamin na kartę rowerową. Wakacje to idealny czas na podniesienie swojej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Termin: 12-14 lipca 2022 r. w godz. 10–13.

Najnowsze przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych oraz urządzeń transportu osobistego zobowiązują do posiadania karty rowerowej. Bez niej osoba w wieku do 18 lat nie może poruszać się po drogach publicznych rowerem, hulajnogą elektryczną oraz tzw. UTO, np. deskorolką elektryczną. Dlatego Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu zapraszają na szkolenie, po którym będzie można uzyskać te uprawnienia.

- Podczas kursu będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze – mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Każdy z uczestników otrzyma materiały dydaktyczne. Trzeciego dnia szkolenia odbędzie się egzamin, który będzie podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – w przypadku osób, które ukończyły już szkołę podstawową lub dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 10 lat i młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową będą odbywały się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu przy ul. Skrzydlatej 1. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Zgoda dostępna na stornie internetowej WORD http://word.elblag.pl/3540-komunikat,karta-rowerowa-na-wakacje.html

Szczegółowe informacje i zapisy: inspektor BRD WORD Adam Borowiecki tel. 665 357 770 oraz podkom. Wiktor Kaczmarek z elbląskiej drogówki tel. 47 734 15 95.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.