› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Zrób coś dla siebie! Weź udział w projekcie Aktywne Zawodzie

› bieżące 4 miesiące temu    14.08.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dom pod CisemDom pod Cisem fot. (wizualizacja) Euro-Projekt Grzegorz Latecki
Rozpoczęła się rekrutacja drugiej grupy uczestników partnerskiego projektu „Aktywne Zawodzie" skierowanego do mieszkańców Elbląga. Działania zakładają wielokierunkowy rozwój oraz wsparcie zarówno osób indywidualnych, jak i środowiska lokalnego.

Realizatorzy zapraszają do projektu m.in. osoby bezrobotne i nieaktywne zawodowo, osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej lub programu pomocy żywnościowej czy osoby z niepełnosprawnościami. To dla nich przewidziano dwanaście miesięcy wsparcia dostosowanego do ich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Do końca sierpnia zainteresowani mogą składać formularze zgłoszeniowe w siedzibie Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu. Projekt realizowany jest w partnerstwie przez: Spółdzielnię Socjalną IDEA (lider projektu), Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Stowarzyszenie Forum Animatorów Społecznych.

Uczestnicy projektu mogą korzystać z poradnictwa specjalistycznego (m.in. doradca zawodowy, mediator, prawnik, coach), dedykowanych warsztatów, cykli szkoleniowych, spotkań indywidualnych z psychologiem oraz opieki osoby wspierającej rodzinę. W ramach rocznego programu przewidziano warsztaty dla rodziców, zajęcia z komunikacji oraz rodzinne wyjazdy integracyjno-edukacyjne. Ponadto w projekcie prowadzone są działania aktywizacyjne w ramach Domu Sąsiedzkiego, który obecnie mieści się na ulicy Warszawskiej 55 w Elblągu, a od września przeniesiony zostanie na ul. Stawidłową 3 do Domu pod Cisem. W jego harmonogramie znalazły się zajęcia klubu młodzieżowego,  koła gospodyń miejskich, twórcze zajęcia dla dzieci i całych rodzin, inicjatywy oraz pikniki sąsiedzkie.

Jak zgłosić chęć udziału w projekcie?

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie powinny wypełnić formularz zgłoszeniowego dostępny w biurze projektu przy ulicy Warszawskiej 55, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-13.00 (we wtorki oraz czwartki do godziny 18.00). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numer 518 467 819 lub e-mailowego:aktywnezawodzie@gmail.com

Projekt "Aktywne Zawodzie" współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Agnieszka Łebek, prezes zarządu Spółdzielni Socjalnej IDEA

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.