› sport ponad rok temu    23.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Znamy finalistów NATI Basket Ligi fot. MOSiR w Elblągu

Do rozegrania zostały cztery spotkania w ramach rozgrywek Elbląskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej NATI Basket Liga organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Oznacza to, że faza półfinałowa play off dobiegła końca i przed nami mecze o trzecie i pierwsze miejsce.

Kończy się jedenasty sezon zmagań w amatorskiej lidze koszykówki Nati Basket Liga. Mistrza tegorocznej edycji Nati Basket Ligi poznamy 20 kwietnia 2018 roku podczas wielkiego finału rozgrywek, który odbędzie się w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu na ul. Zajchowskiego 12. Początek od godziny 18:30. Szczegółowy terminarz ostatnich spotkań można znaleźć na stronie MOSiR.

Pary półfinałowe tworzyły zespoły Czarnej Kobry i ŚGO Pasłęk oraz Normal Crew i ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana (EDT). Pierwszy mecz półfinałowy Czarnej Kobry z zespołem ŚGO Pasłęk zakończył się sensacyjną (pierwszą w sezonie) przegraną obrońców tytułu 65:78. Dla Czarnej Kobry najwięcej punktów zdobył Jarosław Jakubów – 27 oraz Piotr Prokurat – 12. W drużynie ŚGO najwyżej punktowali Wojciech Przedpełski zdobywając 26 punktów oraz Michał Koszyk – 24 punkty. W drugim meczu zespół EDT pewnie wygrał z Normal Crew 69:47. Tutaj najwięcej punktów dla zwycięzców zdobyli Aleksander Klonowski – 20 oraz Marcin Krakowski i Przemysław Raczkowski – po 16 punktów. Dla Normal Crew najwyżej punktował Radosław Prusak zdobywając 17 punktów oraz Łukasz Korzeniowski – 13 punktów.

W drugich meczach półfinałowych najwięcej emocji i dramaturgii towarzyszyło spotkaniu koszykarzy z Pasłęka skupionych w drużynie ŚGO Pasłęk z zespołem Czarnej Kobry. Ci pierwsi planowali co najmniej utrzymać trzynastopunktową przewagę z pierwszego meczu i awansować do finału. Czarna Kobra nie zamierzała im oczywiście tego zadania ułatwiać i już od pierwszej minuty ruszył do odrabiania strat. Imponująca skuteczność oraz ,,mur obronny’’ postawiony przy swoim koszu spowodowały, że po pięciu minutach I kwarty obrońcy tytułu prowadzili 11:1. Ostatecznie wygrali pierwszą kwartę 19:11 a zwiększając przewagę po drugiej kwarcie wygranej 21:13 zaczęli kontrolować sytuację na parkiecie prowadząc w pewnym momencie 22 punktami. Zespół z Pasłęka miał jeszcze szansę na ostateczny sukces, bo w kwarcie czwartej przegrywał tylko 12 punktami, co zapewniało tej drużynie awans do gier finałowych. Jednak ostatnie minuty to popisowa gra Czarnej Kobry, która ostatecznie wygrała mecz 72:53 i awansowała do finału. Najwięcej punktów dla obrońców tytułu zdobył Piotr Prokurat – 24 i Jarosław Jakubów – 14. Dla drużyny ŚGO Pasłęk najwięcej punktów zdobył Michał Koszyk – 22 i Wojciech Przedpełski – 12 punktów.

W drugim półfinale zespół ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana umocniony po pierwszym meczu 22-punktową przewagą nad Normal Crew spokojnie kontrolował grę nie pozwalając rywalom na znaczące odrabianie strat. W całym meczu przegrali tylko pierwszą kwartę 13:17, wygrywając w pozostałych 18:11, 14:11 i 19:17 i cały mecz 64:56. Dla drugiej drużyny poprzedniego sezonu najwięcej punktów zdobył Przemysław Raczkowski – 19 oraz Marcin Krakowski – 17. W drużynie Normal Crew najwięcej punktów zdobył Adrian Duks – 19 oraz Radosław Prusak – 15.

Tym samym poznaliśmy zespoły, które 18 i 20 kwietnia będą walczyły meczach o trzecie miejsce – ŚGO Pasłęk i Normal Crew i w finale rozgrywek NATI Basket Ligi – Czarna Kobra i ER-DJE-TIE Bez Wadliwego Kolana.

Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerie zdjęć można znaleźć na stronie MOSiR-u w zakładce NATI Basket Liga. Sponsorem Elbląskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej jest firma NATI - producent opakowań oraz transport i spedycja.