› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Zmiany drogowe na trzech ulicach w Elblągu

› bieżące 2 miesiące temu    27.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zmiany drogowe na trzech ulicach w Elblągu fot. elblag.net/archiwum

Departament Zarząd Dróg UM przypomina, że uwzględniając uwagi Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wprowadzane są następujące zmiany organizacji ruchu drogowego na wybranych elbląskich ulicach.

ul. Królewiecka (zmiany wprowadzone zostaną do końca bieżącego tygodnia) Miejska Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zaproponowała zmiany w stałym oznakowaniu ul. Królewieckiej (od Okrężnej do Kalinowej). Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji zwrócili uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła liczba zdarzeń drogowych na dotychczasowym odcinku poza obszarem zabudowanym - dzielnice Dąbrowa i Dąbrowa Kolonia. W związku z tym zaproponowano, wzorem zrealizowanym jak dwa lata temu na ul. Fromborskiej, zmianę granic obszaru zabudowanego, tj. połączenie dzielnic Dąbrowa i Dąbrowa Kolonia jako jeden obszar zabudowany z ograniczeniem prędkości do 50 km/h. Zmianę wprowadza się, ponieważ nastąpił intensywny wzrost zabudowy jednorodzinnej, powstały nowe ulice (publiczne/prywatne: ul. Jaworowa, Jarzębinowa), wyznaczono nowe przystanki komunikacji publicznej, powstały dwa nowe przejścia dla pieszych. Natomiast odcinek pomiędzy Elblągiem a dzielnicą Dąbrową, tak zwany odcinek leśny o dł. Ponad 1 km, zostanie oznakowany ograniczeniem prędkości do 60 km/h.


• ul. Kuśnierska – ul. Klasztorna (zmiany wprowadzone zostały od wtorku 20 września br.) Na spotkaniu Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w którym brali udział stali członkowie komisji (przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Straży Miejskiej, radni) i dodatkowo zaproszeni goście z Państwowej Straży Pożarnej i przedstawiciele korporacji TAXI, wśród omawianych tematów związanych z aktualnym ruchem drogowym poruszony został temat zmian w stałym w obrębie Starego Miasta, konkretnie w rejonie ulic Klasztorna-Kuśnierska. Komisja pozytywnie odniosła się do wniosku Komendy Miejskiej Policji w Elblągu o likwidację „Strefy zamieszkania” na tych ulicach, poprzez ustawienie znaków D-41/42 „ początek/koniec strefy zamieszkania” przy wlotach na ul. Studzienną i Wodną. W ten sposób wnętrze kwartału zabudowy mieszkalnej pomiędzy tymi ulicami zostanie wyłączone ze strefy zamieszkania, a przy wjeździe na ul. Wałową ustawiony będzie znak A-7 „ustąp pierwszeństwa”. Dodatkowo przy murach Galerii EL zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się typu B-36.

ul. Niska (zmiany wprowadzone zostały w środę i czwartek - 21 i 22 września br.) Z uwagi na poczynione w ostatnich latach zniszczenia w infrastrukturze drogowej przez pojazdy ponadgabarytowe (zdeformowane bariery wygrodzeniowe) i problemy zgłaszane przez Tramwaje Elbląskie (częste kolizje, brak widoczności) oraz uwagi mieszkańców ulicy Niskiej, zaproponowano ograniczenie relacji ruchowych poprzez wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Browarnej do końca zabudowy mieszkaniowej (wielorodzinnej). Tym samym dojazd z ul. Browarnej będzie bez zmian, natomiast wyjazd przez ul. Ofiar Sprawy Elbląskiej i rondo Zamech.

Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do zmienionego oznakowania!

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.