› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zmiana u steru Prokuratury Rejonowej

› sąd ponad rok temu    11.05.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Zmiana u steru Prokuratury Rejonowej

Nie minął miesiąc (od 11 kwietnia) od momentu powołania przez Zbigniewa Ziobrę - Prokuratora Generalnego i zarazem Ministra Sprawiedliwości - nowego szefa na stanowisku Prokuratora Okręgowego, a już nastąpiła kolejna zmiana. Stanowisko Prokuratora Rejonowego, które piastowała dotychczas Jolanta Rudzińska, zajął Marcin Rost - drugi zastępca.

Przypomnijmy tylko, że nowym Prokuratorem Generalnym - w miejsce Zbigniewa Więckiewicza, który był nim przez 13 lat - został Leszek Gabriel. Wcześniej pracował on w braniewskiej Prokuraturze Rejonowej oraz w dziale nadzoru Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Marcin Rost w swoim CV ma również pracę w Braniewie. Sporą część stażu pracy spędził jednak w Elblągu, w strukturach elbląskiej prokuratury. Teraz z II zastępcy awansował na Prokuratora Rejonowego w miejsce Jolanty Rudzińskiej. To kolejna zmiana (dobra?) na wysokich szczeblach w elbląskiej prokuraturze w krótkim odstępie czasu.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 1
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 1
    WKURZONY
  • 3
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roman
ponad rok temu ocena: 0%  3
Panie Nowy Prokuratorze! Czyż dowiem się nareszcie, któż zawinił i jak został i kto ukarany za zatrucie Jez. Drużno na skutek wypływu chemikaliów z Mleczarni Pasłęckiej? Na stronach Waszej Prokuratury postępów nie dostrzegłem. Chyba, że przegapiłem.
~ mmarkowski
ponad rok temu ocena: 0%  2
Ja również nie lubię tego określenia, ale jego upowszechnienie w języku powoduje, że nie można już mówić o jego niepoprawności. Podstawą normy językowej jest uzus, czyli zwyczaj. Sam jestem polonistą z wykształcenia i nikt bardziej niż ja, może mi Pan wierzyć, nie przykłada wagi do poprawności publikowanych materiałów. Jeśli są w nich "błędy", to bardzo dobrze. Oznacza to tylko, że język nie jest skamieliną. Gdy reguły poprawności wzięły górę nad XVII-wieczną francuszczyzną, prawie zabiło to literaturę...
~ lgaga
ponad rok temu ocena: 25%  1
Szanowny Panie Autorze w języku polskim naprawdę nie ma takiego określenia :krótki odstęp czasu,proponuję krótki czas albo inne okreslenie przedziału czasowego.Bardzo Pana przepraszam ale moja świętej pamięci polonistka ukarałaby Pana za takie sformułowanie.Być może nie mam racji ale może warto zrobić małą korektę tekstu...Z poważaniem.Czytelnik:)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.