› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Złoto elblążan na Mistrzostwach Polski FTS

› rozrywka ponad rok temu    26.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Złoto elblążan na Mistrzostwach Polski FTS


Elbląska para zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich w Szczecinku. 

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbyły się w sobotę - 24 lutego w  Szczecinku. Elbląg reprezentowały trzy pary seniorów, jedna z nich wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Piotr i Maria Jankowscy zdobyli tytuł Mistrzów Polski FTS w stylu latynoamerykańskim 2018 w kategorii Senior III. 

- Ciężko było,  do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy jaki będzie wynik – mówi Piotr Jankowski - Największym zagrożeniem była dla nas para z Poznania, z którą nie po raz pierwszy rywalizowaliśmy i zazwyczaj przegrywaliśmy. Jednak daliśmy z siebie wszystko i udało się wywalczyć złoty medal. 

Obok elbląskiej pary na podium stanęła para z Poznania i Kwidzyna. Prezentacje oceniała międzynarodowa komisja sędziowska w skład której wchodzili trzej sędziowie z Polski, oraz sędziowie z Włoch, Ukrainy, Łotwy, Finlandii, Dani i Macedonii.  

Dwóm pozostałym parom z Elbląga nie udało się stanąć na podium. Para Mariusz i Agnieszka Dziurawiec zdobyli miejsce 5 w kategorii Senior II, a Jarosław i Katarzyna Szar miejsce 7 w kategorii Senior I 

W Szczecinku przy Mistrzostwach został rozegrany również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok. Elbląg reprezentowała para - Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, która w kategorii 12 – 13 D w stylu latynoamerykańskim zdobyła srebrny medal. W stylu standardowym Kuba i Olga zdobyli miejsce 5. 

Zyta Wrzos
Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID
Centrum Tańca PROMYK

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ potancowa nocą
ponad rok temu ocena: 100%  1
co tam robi młody komorowski? lul
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.