Złoto elblążan na Mistrzostwach Polski FTS

› rozrywka ponad rok temu    26.02.2018
Informacja prasowa
komentarzy 1 ocen 1 / 100%

Elbląska para zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich w Szczecinku.

Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich odbyły się w sobotę - 24 lutego w  Szczecinku. Elbląg reprezentowały trzy pary seniorów, jedna z nich wywalczyła najwyższe miejsce na podium. Piotr i Maria Jankowscy zdobyli tytuł Mistrzów Polski FTS w stylu latynoamerykańskim 2018 w kategorii Senior III.

- Ciężko było,  do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy jaki będzie wynik – mówi Piotr Jankowski - Największym zagrożeniem była dla nas para z Poznania, z którą nie po raz pierwszy rywalizowaliśmy i zazwyczaj przegrywaliśmy. Jednak daliśmy z siebie wszystko i udało się wywalczyć złoty medal.

Obok elbląskiej pary na podium stanęła para z Poznania i Kwidzyna. Prezentacje oceniała międzynarodowa komisja sędziowska w skład której wchodzili trzej sędziowie z Polski, oraz sędziowie z Włoch, Ukrainy, Łotwy, Finlandii, Dani i Macedonii.

Dwóm pozostałym parom z Elbląga nie udało się stanąć na podium. Para Mariusz i Agnieszka Dziurawiec zdobyli miejsce 5 w kategorii Senior II, a Jarosław i Katarzyna Szar miejsce 7 w kategorii Senior I

W Szczecinku przy Mistrzostwach został rozegrany również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Memoriał Barbary Krzyżanowskiej-Ksok. Elbląg reprezentowała para - Jakub Zieliński i Olga Nycnerska, która w kategorii 12 – 13 D w stylu latynoamerykańskim zdobyła srebrny medal. W stylu standardowym Kuba i Olga zdobyli miejsce 5.