› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zima paraliżuje drogi w Elblągu. Drogowcy przegrywają z pogodą

› bieżące miesiąc temu    21.12.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Zima paraliżuje drogi w Elblągu. Drogowcy przegrywają z pogodą fot. elblag.net

Obfite opady śniegu i marznące jezdnie. To wszystko powoduje, że po Elblągu dziś bardzo ciężko się jeździ samochodami. Ponadto piesi również nie mają łatwego zadania. Elblążanie wskazują, że służby miejskie, odpowiedzialne za odśnieżanie ulic i chodników przegrywają z pogodą.

Obfite opady śniegu spowodowały spore utrudnienia na elbląskich ulicach i chodnikach. Kierowcy musieli bardzo uważać podczas jazdy, piesi zmagali się z zaśnieżonymi i śliskimi chodnikami.

- Widziałem jak na al. Odrodzenia dwa samochody ciężarowe nie były w stanie podjechać pod lekkie wzniesienie jezdni. Koła obracały się w miejscu, za nimi stał sznur samochodów, które również ledwo łapały przyczepność. Tak jest praktycznie na terenie całego Elbląga. Ulice, chodniki, przejścia dla pieszych są zasypane śniegiem, śliskie. Nie widziałem żadnego pługu czy piaskarki. Ktoś to kontroluje co dzieje się na mieście? – pisze nasz Czytelnik.

Jak wskazuje Urząd Miejski w Elblągu, najwyższy standard tj. I kolejność utrzymania zimowego obowiązuje na drogach, na których odbywa się komunikacja miejska, oraz drogi o dużym znaczeniu komunikacyjnym z lokalizacją ważnych obiektów użyteczności publicznej. Pozostałe drogi o lokalnym znaczeniu zostały zaliczone do II kolejności utrzymania zimowego. Reszta miejskich ulic o znaczeniu osiedlowym oraz drogi wewnętrzne, zaliczone są do III kolejności utrzymania zimowego będą odśnieżane doraźnie w miarę potrzeb i możliwości, na podstawie zgłoszenie mieszkańców i służb komunalnych, po zakończeniu działań na drogach objętych stałym utrzymaniem.

Do usuwania skutków zimy wykonawcy zobowiązani są przystąpić równocześnie na wszystkich kategoriach dróg objętych stałym utrzymaniem, w ciągu 30 minut od wystąpienia niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. W przypadku długotrwałych opadów prace prowadzone są w sposób ciągły, aż do czasu zapewnienia odpowiedniego standardu zimowego.

Wykonawcy dysponują odpowiednią ilością sprzętu i tak:

– w przypadku dróg publicznych jest to 8 piaskarko-solarek, 7 pojazdów z pługiem odśnieżnym na jezdnie oraz 10 sztuk pojazdów z pługiem na chodnikach, 4 koparki/ładowarki wraz z niezbędną ilością materiałów potrzebną do zwalczania śliskości.

– w przypadku parków, skwerów i cmentarzy jest to 5 ciągników z pługiem i przyczepą, 2 miniciągniki, 2 samochody do przewozu pracowników oraz 5 samochodów skrzyniowych.

– w przypadku pozostałych terenów ciągi piesze odśnieżane są głównie ręcznie z częściowym wykorzystaniem sprzętu mechanicznego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ żul
27 dni temu 4
OBFITE - ZARTY 15 centy,metrów
~ mieszkaniec
27 dni temu 3
Gdzie są te pługi, bo na mieście ich nie widać i jezdnie się niczym nie różnią czy to I kategoria czy drogi osiedlowe, wyglądają tak samo. Kompromitacja służb i nadzoru nad firmą.
~ Janos
miesiąc temu 2
E tam. Nie było tak źle. Jeździłem, bo muszę cały dzień po Elblągu i nie zauważyłem żadnych problemów poza kierowcami jeżdżącymi 20 km na godzinę
~ 1
miesiąc temu 1
8 piaskarko-solarek to gdzie one jezdzą?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.