› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Zespół Szkół Technicznych wdrożył i realizuje program dotyczący przemocy w cyberprzestrzeni

› rozwój i edukacja ponad rok temu    3.11.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Zespół Szkół Technicznych wdrożył i realizuje program dotyczący przemocy w cyberprzestrzeni fot. ZST w Elblągu

30 października 2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu w ramach programu „Bezpieczny Elbląg. Współdziałanie i aktywizacja społeczna” odbyła się V edycja konferencji pod hasłem „Cyberprzemoc – Jak się jej przeciwstawić”, którą zatytułowano – „Kampania społeczna: Stop mowie nienawiści”.

Kilka lat temu z inicjatywy Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego, Zespół Szkół Technicznych w Elblągu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Elblągu pod egidą Komisji ds. Edukacji dla Bezpieczeństwa Urzędu Miejskiego opracował, wdrożył i realizuje do dziś program edukacyjno – profilaktyczny dotyczący przemocy w cyberprzestrzeni.

Tegoroczna kampania społeczna skierowana była do uczniów wszystkich elbląskich szkół i placówek oświatowych, a także do społeczności lokalnej naszego miasta. Zaproszenie do współpracy w tym roku przyjęły Szkoła Podstawowa nr 15 i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

Ze względu na aktualność problemu i narastające zagrożenie cyberprzemocą tegoroczna edycja skupiała swoją uwagę na mowie nienawiści. Przeprowadzone zostało po raz kolejny badanie uczniów szkół podstawowych i społeczności Elbląga, diagnozujące zakres i formy zjawiska cyberprzemocy wśród elbląskiej młodzieży.

Celem konferencji było również uzyskanie odpowiedzi na ważne pytanie, jak szkoła może skutecznie przeciwdziałać problemowi cyberprzemocy.

W ramach programu przygotowano konkursy dla uczniów elbląskich szkół podstawowych na plakat i film, które miały ukazywać zwalczanie mowy nienawiści. Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski ufundował laureatom cenne nagrody. Do konkursu zgłosiło się osiem szkół.

W kategorii film:

 1. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 19,

 2. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 14;

 3. III miejsce przypadło również Szkole Podstawowej nr 14.

W kategorii plakat:

 1. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12;

 2. II miejsce Szkoła Podstawowa nr 15;

 3. III miejsce Szkoła Podstawowa nr 18.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia.

Naszą konferencję swoją obecnością zaszczycili m.in. Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu Pani Małgorzata Sowicka oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie Pan nadinsp. Tomasz Klimek. Wśród prelegentów znaleźli się: Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Pani dr inż. Hanna Mierzejewska, Prorektor ds. Naukowych i Organizacyjnych Pani dr Irena Sorokosz, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 Pani mgr Katarzyna Jankowska oraz kom. Tomasz Klucznik.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 15 uświetnili konferencję fantastycznym występem artystycznym, za który otrzymali aplauz.

Mamy nadzieję, że V edycja programu edukacyjno - profilaktycznego pod hasłem: „Cyberprzemoc – jak jej się przeciwstawić?” uświadomiła skalę zagrożenia cyberprzemocy i wskazała możliwości jej przeciwdziałania.

Anna Pietrzak, Zespół Szkół Technicznych w Elblągu

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.