› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Ze stanowiska zrezygnowała dyrektorka elbląskiej szkoły

› bieżące 7 miesięcy temu    5.07.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 32 ocen 1 / 100%
A A A
Ze stanowiska zrezygnowała dyrektorka elbląskiej szkoły

Danuta Pacek złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w  Elblągu. Z dniem 30 września nie będzie pełniła swojej funkcji. Jak informuje Urząd Miejski powodem rezygnacji były względy zdrowotne.

Przypomnijmy. Witold Wróblewski, prezydent Elbląga powierzył Danucie Pacek stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych na okres od 1 września 2017 roku do 31 sierpnia 2022 roku.

Biuletyn Informacji Publicznej opublikował 3 lipca zarządzenie prezydenta Elbląga  w sprawie odwołania  dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. W uzasadnieniu czytamy, że:

w związku ze złożoną rezygnacją za trzymiesięcznym wypowiedzeniem odwołuje się Panią Danutę Pacek ze stanowiska  dyrektora Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z dniem 30 września 2018 roku. 

Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego poinformowały o powodach rezygnacji:

22 czerwca br. Pani Danuta Pacek złożyła rezygnację ze stanowiska dyrektora ZST-I. Powodem rezygnacji były względy zdrowotne.

15 maja zamieściliśmy artykuł dot. ZSTI: Nasz Czytelnik: „Dyrektorka pomyliła arkusze maturalne z angielskiego”
Oto fragment tekstu:

W Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja . 
"Rzeczywiście doszło do wydania arkuszy poziomu rozszerzonego zamiast podstawowego. Po ich otwarciu już podczas kodowania było wiadomo, że doszło do  pomyłki. Natychmiast zgodnie z procedurami (obowiązującymi w takich sytuacjach) zabrano arkusze i wydano właściwe. 
Nie było czasu na zapoznanie się z zadaniami, więc nie ma podstaw do unieważnienia egzaminu. Nie było możliwości przecieku "
- wyjaśniała Jolanta Gołaszewska, dyrektor OKE w Łomży.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

 • 28
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 10
  BRAK SŁÓW
Komentarze (32)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ok
2 miesiące temu ocena: 100%  32
Widzę już ze pani nowa dyrektor Witomska tez nic lepszego nie prezentuje. Szkoda takiej szkoły.
~ noico
3 miesiące temu ocena: 100%  31
pani Pacek pracuje w ekonomiku i żaku
~ qqwwee
7 miesięcy temu ocena: 93%  30
do ~`ucz ZSTI istnieje: faktycznie - dwie klasy informatyka plus logistyk, handlowiec i organizacja reklamy, czyli trzy kierunki z dawnej handlówki!!! Tępe główki zapominają, że nastąpiło POŁĄCZENIE dwóch szkół, tylko nazwa się nie zmieniła! Poziom na kierunkach dawnej handlówki wysoki, o czym świadczą zewnętrzne egzaminy, informatyk - dno!!!
~ Un
7 miesięcy temu ocena: 7%  29
Informatyka ma się gorzej od czasu połączenia z handlowka i przejęcia przez nich rzadow.
~ Karl
7 miesięcy temu ocena: 92%  28
Mam nadzieję że ta pani nie znajdzie już pracy w oświacie w tym mieście
~ Poinformowana
7 miesięcy temu ocena: 93%  27
Znajdzie, znajdzie...
~ Ania
7 miesięcy temu ocena: 95%  26
Jeżeli znalazłaby to byłby skandal
~ obserwator1
7 miesięcy temu ocena: 54%  25
Po komentarzach widać, że piszą je sami nauczyciele, którzy doskonale wiedzą, co się wydarzyło. Widać,że grono jest podzielone, jak nigdy dotąd.Szkoda,że młodzi ludzie są tak pełni nienawiści, zazdrości i zawiści! Wychowawcy młodzieży - żal patrzeć i czytać!! Informatycy - weźcie się w końcu do pracy! Chwila refleksji przyda się każdemu!
~ 123 myk
7 miesięcy temu ocena: 13%  24
No to teraz pan od wf ma pole do popisu. Czekamy na kolejne interesujace emaile do uczennic. Dyrekcja nie bedzie juz interweniowała.
~ Koleżanka
5 miesięcy temu ocena: 50%  23
Kiniu kompromitacja
~ Obiektywny
7 miesięcy temu ocena: 89%  22
Żeby być dyrektorem trzeba mieć trochę pokory i chęci nauki a niektórzy w tym przypadku akurat nie mieli .Zawiść i poniżanie pracowników w tak dużej placówce do niczego dobrego doprowadzić nie mogło . Niektórzy poprostu nie nadają się na stanowiska dyrektorskie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ związki zaw
7 miesięcy temu ocena: 11%  21
Pokora i podporządkowanie się starym układom to postawa funkcjonowania tej szkoły. Nie będzie tu nam nowy dyrektor nic zmieniał. Jak się nie podobało to musiała odejść. Postawimy na stołku naszego człowieka i ponownie będzie cacy.
~ kiki
7 miesięcy temu ocena: 14%  20
Stare pryki w szkole triumfują. Wraca stara miernota. Postęp to najgorsza plaga dla tych ludzi.
~ org
7 miesięcy temu ocena: 1%  19
Nie będą nam komputery zastępowały liczydeł. A co gdy wyłącza prąd ?
~ Były uczen
7 miesięcy temu ocena: 14%  18
Prawdą jest taka, że była jedyną osobą która ta szkole postawiła na nogi. Dotychczas w tej szkole działy się przeróżne sytuację itp. a tu widać odrazy dobra rękę, wycieczki, zaangażowanie itp. ktoś poprostu chciał uprzykrzyć życie tej kobiecie i wygrał. Ale jak to się mówi, zła karma zawsze wróci w odpowiednim momencie. A tym którzy przyczynili się do takowej decyzji, dziwię się że mogą patrzeć jeszcze w lustro.
~ Mirian
7 miesięcy temu ocena: 89%  17
Wiadomo ze matury nie byly jedynym powodem rezygnacji tej pani ze stanowiska. Ale to moze w innym artykule sie ukaze. Wiadomo jest jedno zrobila przez 1 rok tyle zlego dla tej placowki ze nie widomo vzy starczy 5 lat zeby to wyprostowac
~ Ucz
7 miesięcy temu ocena: 7%  16
przez ten rok zrobiła więcej niż poprzedni dyrektor przez 5 ostatnich lat
~ dymac
7 miesięcy temu ocena: 13%  15
A towarzystwo wzajemnej adoracji ze związku solidarnośc ma się dobrze w tej szkole. Nasi górą...
~ Katia
7 miesięcy temu ocena: 92%  14
A kogo to komentarz? Moze ciagle piszącej donosy polonistce?
~ obywatel
7 miesięcy temu ocena: 13%  13
jak uczy doświadczenie to miasta bez zaplecza szkolnego na odpowiednim poziomie nigdy nie wybiją się na wyższy poziom. Zamieszanie i brak spójnej polityki w tym względzie prowadzi do upadku szkolnictwa a Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w szczególności. jeszcze rok, dwa i nie będzie tej zasłużonej dla miasta placówki. Spadniemy do miasta rango Pasłęk lub Ostróda (nie umniejszając w/w miastom). Oczywiście wszystko w imię gierek towarzysko politycznych w kuratorium i UM.
~ mature
7 miesięcy temu ocena: 12%  12
Zastępca dyrektora która otworzyła niewładanie koperty maturalne zostaje. Poleciała pierwsza dyrektor. tak wygląda brak poparcia w kuratorium, wide SN. W imię powiedzenia daj człowieka a paragraf się znajdzie.
~ Grześ
7 miesięcy temu ocena: 7%  11
to teraz zapewne wystartuje w konkursie Kamilka a może Baśka lub Grzesiu, albo kuratorium wsadzi kogoś swojego np. Joannę słyszałem , że chętna jest na ten stołek
~ Nauczyciel
5 miesięcy temu 10
To by była dobra zmiana
~ UCZ
7 miesięcy temu ocena: 14%  9
przyczyną zapewne były rozrywki polityczne i znajomości nauczycieli z zlikwidowanej handlówki..... jestem ciekaw czy teraz będą umieli utrzymać ta szkołę na poziomie czy szybko doprowadzą likwidacji jak handlówkę
~ UCZ
7 miesięcy temu ocena: 6%  8
do qqwwee - zlikwidowanej handlówki nie ma już od 6 lat a ZST-I ciągle ISTNIEJE !!!
~ qqwwee
7 miesięcy temu ocena: 87%  7
Tak się składa,że zlikwidowana handlówka utrzymuje poziom, a dawne ZSTI- 2% zdawalności na egzaminach! Żenada!!!
~ ???
7 miesięcy temu ocena: 95%  6
A gdy Maria Góralczyk "rezygnowała" ze stanowiska dyrektora szkoły to artykułu nie było.
~ allla
7 miesięcy temu ocena: 96%  5
W tym roku mija 40 lat od powstania Centrum Kształcenia Ustawicznego przekształconego później w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Jubileusz nie zauważony przez nikogo, ani nowego dyrektora ( poprzednio dyrektora Centrum Kształcenia Praktycznego) ani prezydenta ani urzędników ani przez lokalne media, pomimo że przez ten czas mury szkoły opuściło tysiące absolwentów z naszego miasta i okolic. Smutne to, ale obecny rok jest de facto ostatnim rokiem funkcjonowania centrum, z dawnych pracowników tak naprawdę zostało kilku, pozostali musieli zmienić miejsce pracy. Trochę dziwne, że w tym mieście zamiast wspierać szkoły państwowe promuje się prywatne szkoły dla dorosłych.
~ kibic
7 miesięcy temu ocena: 17%  4
Wszyscy wiemy, że nie powody zdrowotne były przyczyną rezygnacji. Szkoda, że nie miała w nikim ani w żadnej instytucji wsparcia :( Miała być kołem ratunkowym dla tej szkoły...
~ OPTYM
7 miesięcy temu ocena: 96%  3
TA SZKOŁA NIE POTRZEBUJE KOŁA RATUNKOWEGO. DOSKONALE SOBIE RADZIŁA, RADZI I BĘDZIE RADZIŁA. NAUCZYCIELE SĄ BARDZO DOBRZY, NABÓR JEST SUPER (NA PEWNO NIE DZIĘKI TEJ PANI, TYLKO ZAANGAŻOWANIU NAUCZYCIELI WŁAŚNIE Z DAWNEJ HANDLÓWKI.) JESTEM Z ZSTI ALE NIE MOGĘ PATRZEĆ JAK PERFIDNIE SĄ OCENIANI SUPER LUDZIE Z HANDLÓWKI. MAM NADZIEJĘ ŻE PRZYJDZIE TU DYREKTOR Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA JUŻ NIE BĘDZIE TYCH BEZSENSOWNYCH PODZIAŁÓW.
~ sprzk
7 miesięcy temu ocena: 98%  2
wsparcie ma i to bardzo duże u samej Pani dyrektor departamentu edukacji i Pana Prezydenta, w innym przypadku poleciałaby z dyscyplinarką i nigdzie pracy by nie dostała
~ qqwwee
7 miesięcy temu ocena: 92%  1
Poparcie to ona miała!!! I to bardzo duże!!! I chyba to doprowadziło ja na dno!!!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.