› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!

› bieżące ponad rok temu    28.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu! fot. Nadesłane

W niedzielę 3 lipca gościem muzycznego cyklu Miasto.Gramy organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? będzie grupa wokalna Art'n"Voices - zdobywcy Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. Zapraszamy na koncert do Centrum Sztuki Galeria EL.

Miasto.Gramy to wymyślony przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? cykl koncertów, które prócz miejsc z żywą muzyką kojarzonych, odwiedzają również te zupełnie pod tym względem nieoczywiste. Za nami koncerty na Targowisku Miejskim, przy Grocie w Parku Planty, na Przystani Grupy Wodnej, a wkrótce między innymi w Parku Dolinka, na schodach przed SSP nr 3 czy na Górze Chrobrego.

Tym razem przenosimy się do Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie w pięknych i bardzo odpowiednich do tego typu wydarzenia okolicznościach posłuchamy wyjątkowej grupy - Art'n'Voices Vocal Ensemble.

Zespół Wokalny ART'N'VOICES - laureaci Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album; Muzyka Współczesna – od 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej. W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku. W swoim dorobku zespół posiada również dziesięć nagród Grand Prix na zagranicznych i polskich festiwalach oraz 4 autorskie płyty.

Najnowszy album zespołu "Midnight Stories" wydany przez wytwórnię DUX otrzymał nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. " Midnight Stories" to 12 utworów inspirowanych tematyką nocy stworzonych specjalnie dla zespołu przez czołowych polskich kompozytorów młodego pokolenia Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella.

W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu. Art'n'Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.

3 lipca (niedziela) godz. 19:00 Centrum Sztuki Galeria EL. Wstęp wolny.

Projekt Miasto.Gramy dofinansowany został przez UM w Elblągu.

Następne wydarzenia muzyczne w ramach Miasto.Gramy:
24 lipca - Nick Sinckler (USA, pop funky) - Amfiteatr Park Dolinka.
30 lipca - Rasm Almashan (orient, etno) - Góra Chrobrego.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.