› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Zbrojna grupa przestępcza w Elblągu. Żądali miliona zł okupu

› sąd ponad rok temu    15.05.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Zbrojna grupa przestępcza w Elblągu. Żądali miliona zł okupu

Zbrojna grupa przestępcza porwała adwokata i groziła mu śmiercią. Działała m.in. w Elblągu, Gdańsku, Ostródzie. Przeciw niej do Sądu Okręgowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia. Dokumentacja liczy ponad 100 tomów akt.

Jakub K., Maciej B., Arkadiusz R., Bogdan B., Jacek F., Arkadiusz K. i Marcin Sz. działali w zorganizowanej grupie przestępczej. Według ustaleń prokuratury pod pozorem kontroli drogowej dokonali oni napadów z użyciem broni palnej. Podawali się za funkcjonariuszy publicznych: CBŚP, Policji, Straży Granicznej i Służby Celnej. Wykorzystywali specjalnie zakupione w tym celu samochody (Skoda Superb, Opel Vectra), światła błyskowe koloru niebieskiego, tablice z wyświetlaczem „Policja”, lizaki policyjne, mundury, kamizelki taktyczne i wiele innych rzeczy.  

Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku skierował do Sądu Okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej w latach 2014-2015 m.in. Gdańsku, Ostródzie, Elblągu i Koszalinie. Członkowie tej grupy przestępczej przed olsztyńskim sądem będą odpowiadać m.in. za uprowadzenie gdańskiego adwokata w okresie od 29 do 30 czerwca 2015 r. 

Oskarżonym zarzuca się, że podając się za funkcjonariuszy CBŚP, pod pozorem kontroli drogowej zatrzymali osobowe audi, po czym używając młota, wybili szybę w aucie i uprowadzili podróżującego nim adwokata.

Następnie, grożąc mu obcięciem palca i pozbawieniem życia, próbowali go zmusić do wypłacenia 1 mln zł w zamian za uwolnienie, po czym w dniu 30 czerwca 2015 r. uwolnili go na drodze w okolicy Ostródy, jednocześnie nadal żądając od pokrzywdzonego zapłaty okupu w terminie 7 dni

- wyjaśnia sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie.. 

Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Dokumentacja liczy ponad 100 tomów akt z załącznikami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Albert Pierrepoint
ponad rok temu 1
Powiesić!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.