› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zbierają podpisy przeciw likwidacji Oddziału Pediatrycznego i Niemowlęcego w szpitalu wojewódzkim

› dzieci i rodzina 4 miesiące temu    11.09.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
 Zbierają podpisy przeciw likwidacji Oddziału Pediatrycznego i Niemowlęcego w szpitalu wojewódzkim

Nasza Czytelniczka poinformowała nas o zbieraniu podpisów w Nocnej i Świątecznej Opiece Pediatrycznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym od poniedziałku do piątku 18-22 lub w weekendy 8-22. Chodzi sprzeciw wobec likwidacji Oddziału Pediatrycznego i Niemowlęcego w WSZ w Elblągu i obawę, że w razie braku miejsc w Szpitalu Miejskim, trzeba będzie jechać do innych miast.

Oddział pediatryczny z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu ma zostać przeniesiony do Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu, natomiast „miejska” ginekologia ma znaleźć swoje miejsce w szpitalu wojewódzkim.

Wszelkie działania zmierzające do centralizacji usług pediatrycznych w naszym mieście mają na celu dobro dzieci i młodzieży, przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów i środków
 

- zapewnia Magdalena Rubczewska, rzecznik prasowa szpitala wojewódzkiego.

Naszej Czytelniczki to nie przekonuje. Poinformowała nas o zbieraniu podpisów w Nocnej i Świątecznej Opieka Pediatryczna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym od od poniedziałku do piątku 18-22 lub w weekendy 8-22 . Chodzi sprzeciw wobec likwidacji Oddziału Pediatrycznego i Niemowlęcego w WSZ w Elblągu i obawę, że w razie braku miejsc w Szpitalu Miejskim trzeba będzie jechać do innych miast.

Magdalena Rubczewska, rzecznik prasowa szpitala wojewódzkiego przesłała do nas dziś (11.09) pismo wyjaśniające:

Rodziców, jednakże zapewniamy Państwa, iż nie ma mowy o likwidacji świadczeń pediatrycznych, ani o zmniejszeniu liczby łóżek pediatrycznych w naszym mieście. Od lat trwa ogólnopolska debata dotycząca konsolidacji tych samych świadczeń medycznych w szpitalach blisko siebie położonych, dotyczy to również naszego miasta. \

Całościowa opieka szpitalna nad pacjentem do 18 roku życia bezwzględnie wymaga funkcjonowania w jednym miejscu zarówno pediatrii zachowawczej, jak i pediatrii zabiegowej. Obecnie w Elblągu pediatra zachowawcza mieści się w Szpitalu Miejskim, jak i w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, natomiast chirurgia dziecięca tylko w Szpitalu Miejskim w Elblągu. \

Dyskusja umiejscowienia pediatrii w jednym szpitalu w Elblągu trwa od ponad 10 lat. Ostatecznie wspólnie ustalono, że docelowo całościowa opieka pediatryczna mieścić się będzie w Szpitalu Miejskim przy ul. Komeńskiego w Elblągu. Szpital Miejski zadbał o to, aby posiadać niezbędny sprzęt do diagnostyki, w tym w tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Obecnie placówka ta przystępuje do modernizacji infrastruktury, aby sprostać potrzebom oddziałów pediatrycznych (niemowlęcego i dla dzieci starszych).

Jeszcze raz chcemy podkreślić, iż usługi pediatryczne w naszym mieście będą utrzymane na dotychczasowym poziomie, przy zachowaniu niezbędnej liczby miejsc. Zarówno kadra jednego, jak i drugiego szpitala znajdzie zatrudnienie tak jak dotychczas.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Fan Gargamela
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Podać imię i nazwisko tej czytelniczki a szybko okaże się o co tak naprawdę chodzi?
~ nwo
4 miesiące temu 3
Idz na oddział pediatryczny z dzieckiem na żeromskiego to się dowiesz o co chodzi. Niekompetencja, komuna, i tragedia, niby doświadczone pielęgniarki, a dziecku wkuć się nie mogli, książkę bym napisał.... brak kadry... zarówno lekarzy jak i pielęgniarek, pielęgniarki z fochem na twarzy (nie wszystkie) a najgorsza jest ordynatorka....
~ Mama
4 miesiące temu ocena: 0%  2
Ta i niech, będzie dalej ta "fajna" ordynator na Żeromskiego... Szybciej będą przenosić do Wojewodzkiego, niż przenoszą do Miejskiego. Warunki tam są straszne... Byłam jeszcze przed całym koronawirusem, to u syna doprowadzili do takiej anemii, że nie było wiadomo czy to jeszcze anemia, czy może już białaczka. Nic się dowiedzieć od nikogo nie szło, a wypis na własne żądanie, to tylko się tak nazywa, bo pani ordynator się nie zgadza i nie można. Rodzice nie będą się na to godzić.
~ nwo
4 miesiące temu ocena: 0%  1
To prawda, z córką leżałem bo zapalenie płuc, potem rota wirusa na oddziale załapała, a na koniec jeszcze uczulenie, tak zapuchnięta że oczu nie było widać, oczywiście Pani stwierdziła że nasza wina albo jedzenie albo od proszku... nic jej nie można powiedzieć i wytłumaczyć, najmądrzejsza .... a najlepsi lekarze z jej oddziału odeszli do wojewódzkiego....nigdy więcej póki ordynatora nie zmienią.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.