› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej

› bieżące 8 miesięcy temu    15.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Zatrzymani członkowie zorganizowanej grupy przestępczej  fot. Nadesłane

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Katowicach, zatrzymali kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej.

12 września funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 40-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego oraz 59-latka z Łodzi. Do sprawy zatrzymano łącznie 23 mężczyzn. Zorganizowana grupa przestępcza działała na terenie Polski oraz Niemiec.

Członkowie nielegalnego procederu sprowadzali tytoń z Litwy, wystawiając fikcyjne dokumenty. Każdy z nich miał swoją rolę w grupie przestępczej. Jedni organizowali zakup tytoniu bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy. Kolejni przewozili, pilotowali dostawy, przechowywali nielegalny towar.

Pozostali zajmowali się dalszą dystrybucją suszu tytoniowego. W trakcie śledztwa zabezpieczono, m.in. maszyny do cięcia tytoniu, środki finansowe w kwocie prawie 48 tys. zł, 200 euro oraz samochód osobowy o wartości 20 tys. zł. Prokurator Prokuratury Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach postawił 40 i 59-latkowi zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Pierwszy z nich w okresie od czerwca do listopada 2018 r. naraził Skarb Państwa na straty ponad 7 mln zł. Natomiast drugi od lipca do grudnia 2018 r. wprowadził do obrotu nielegalny tytoń, powodując straty w wysokości 14,5 mln zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania osób zamieszanych w nielegalny proceder.

mjr SG Mirosława Aleksandrowicz
Rzecznik Prasowy 
Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Prywaciarz
8 miesięcy temu ocena: 33%  1
W tym kraju coraz ciężej polskim przedsiębiorcom, rozumiem, że mafia rządowa nie znosi konkurencji jednak powinny być granice.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.