› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zarząd Województwa przeznacza pieniądze na upowszechnianie edukacji przedszkolnej

› rozwój i edukacja ponad rok temu    5.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zarząd Województwa przeznacza pieniądze na upowszechnianie edukacji przedszkolnej fot. www.polki.pl

5 gmin z województwa warmińsko - mazurskiego otrzyma dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na działania związane ze zmniejszaniem nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej. Taką decyzję podjął Zarząd Województwa.

W ramach I rundy konkursu unijne wsparcie otrzyma Gmina Gronowo Elbląskie na realizację projektu pn. „Chatka Puchatka”, który zakłada stworzenie przedszkola w miejscowości Jegłownik, Gmina Jeziorany na projekt „Równy start w Gminie Jeziorany”, Gmina Płośnica na zadanie pn: „Na dobry początek”, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Idzbark Moja Ojczyzna” na realizację projektu „Przedszkole naszych marzeń” oraz Gmina Świątki na projekt „Wesołe przedszkolaki w Gminie Świątki”.

„Działania związane z upowszechnianiem edukacji przedszkolnej są dla nas jednym z priorytetów. Okres przedszkolny to najlepszy czas rozwoju możliwości i kompetencji człowieka. W krajach Europy Zachodniej do placówek uczęszcza ok. 80% dzieci w wieku przedszkolnym. U nas – szczególnie na terenach wiejskich te wskaźniki są jeszcze dużo niższe, dlatego podejmujemy działania, które mają zmniejszyć nierówności w tym zakresie. Te projekty, dzięki unijnemu wsparciu z pewnością się do tego przyczynią” – podkreśla Witold Wróblewski Członek Zarządu Województwa.

Nabór wniosków w ramach II rundy konkursu na działania związane ze zmniejszaniem nierówności w stopniu upowszechnienia edukacji przedszkolnej trwa do 17 grudnia 2012.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie http://efs.warmia.mazury.pl/konkursy/priorytet-ix/2313-ogoszenie-konkursu-nr-6pokl9112012 Na realizację projektów wyłonionych do realizacji dostępna jest kwota 12 000 000,00 PLN.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.