› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Żałoba narodowa. „Co ze studniówkami?” – pytają rodzice. Znamy decyzje (aktualizacja)

› bieżące 7 miesięcy temu    17.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Żałoba narodowa. „Co ze studniówkami?” – pytają rodzice. Znamy decyzje (aktualizacja) fot. archiwum Elblag.net

W sobotę (19 stycznia) odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Już dzisiaj wiadomo, że sobota będzie też dniem żałoby narodowej w całym kraju. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zadecydował, że będzie ona obowiązywać od piątku 18 stycznia od godziny 17.00 do soboty 19 stycznia do godziny 19.00. Od 16 stycznia do 18 stycznia (a więc do godz. 24.00 w piątek) obowiązuje żałoba miejska, zarządzona przez prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Czy z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki? – zarówno rodzice, jak i tegoroczni maturzyści nie kryją swoich wątpliwości. 

Pierwsze decyzje już zostały podjęte przez dyrektorów szkół. Studniówki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym, Technikum Mechanicznym w Elblągu, i Zespole Szkół Zawodowych oraz Zespole Szkół Technicznych w Elblągu  zostaną przełożone na inne terminy.

Nasza studniówka była zaplanowana na piatek. Przekładamy bal studniówkowy. Wszystko jest już ustalone z restauratorem. Wstępny termin to 15 lutego

– poinformowała nas mgr inż. Hanna Mierzejewska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

Studniówka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się w dniu 8 lutego. Przełożona została również studniówka I Liceum Ogólnokształcącego – także na 8 lutego.

Podobnie na inne terminy zostały przełożone studniówki mające odbyć się w najbliższy piątek w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku. Ostatnia z wymienionych odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia, natomiast poniedziałek (21 stycznia) będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Odbędzie się bal maturalny Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu, który ma rozpocząć się w sobotę (19 stycznia) o godzinie 20.00, kiedy już nie będzie obowiązywała żałoba narodowa. Jak nas poinformowano zadecydowano o tym na zebraniu, na którym rodzice z młodzieżą podjęli taką własnie decyzję. Pamięć śp. prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza zostanie uczczona minutą ciszy. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 3
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 5
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ciekawy
7 miesięcy temu ocena: 64%  3
Wróblewski to sobie moze....!!!to wolny kraj!!A co to papież umarł???? ze taka żałoba!!!??
~ gość
7 miesięcy temu ocena: 70%  2
Chciałem coś napisać, ale to się "hejt" teraz nazywa.
~ romaa
7 miesięcy temu ocena: 50%  1
Lokale wynajęte opłacone a tu żałoba ? W piątek ? Wystarczy uczcić minutą ciszy !!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.