› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Zakończyły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji (+ zdjęcia)

› rozwój i edukacja 8 miesięcy temu    25.04.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Zakończyły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji (+ zdjęcia)

O godzinie 9.00 w hali sportowo-widowiskowej MOSiR-u przy Alei Grunwaldzkiej w Elblągu rozpoczęły się Elbląskie Targi Pracy i Edukacji. W tegorocznej edycji swoją ofertę przedstawiły również szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe. Wydarzenie zakończyło się o godzinie 15.00. Zainteresowanie było dość duże, choć większość zwiedzających stanowili uczniowie elbląskich szkół. 

W targach wzięło udział aż 77 wystawców, w tym wielu pracodawców, także spoza Elbląga, 14 szkół szkół ponadgimnazjalnych, 5 szkół wyższych z Elbląga, jak również 9 agencji zatrudnienia i cztery urzędy pracy.

Organizatorami targów byli prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Powiatowy Urząd Pracy w Elblągu oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Elblągu.

Na targach było można zapoznać się ofertami pracy m.in. dla stolarzy, spawaczy, monterów,  operatorów wózków widłowych, magazynierów, sprzedawców i handlowców.

Wśród prezentwanych ofert wiele dotyczyło pracy za granicą, w tym znaczna liczba ofert pracy w charakterze opiekuna osób starszych w Niemczech. Od kandydatów jest wymagane w tym przypadku podstawowe doświadczenie zawodowe. Nie trzeba było natomiast posiadać umiejętności językowych. Pracodawcy oferowali bowiem kursy języka niemieckiego.

Naszą uwagę zwróciły dwie oferty pracy w Niemczech w charakterze pracownika pomocniczego produkcji, które zaproponowała polska spółka giełdowa Boryszew z Torunia:

 • praca przy produkcji dużych komponentów do damochodów ciężarowych, m.in. elementów nadkola (stawka początkowo: 9,49 euro brutto na godzinę, praca tymczasowa)
 • praca przy produkcji pianki służącej do wypełniania m.in. drzwi lub foteli samochodowych lub pianki służącej jako wypełniacz ochronny używany do transportu rzeczy (stawka początkowa: 9,27 euro brutto na godzinę, praca tymczasowa) 

Policja oferuje 13 wakatów. Zainteresowanie tą ofertą było niewielkie.

Polskie Stowarzyszene na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu poszukuje logopedy  (proponowane wynagrodzenie 2600-3000 zł), pedagoga / oligofrenopedagoga, fizjoterapeutów, asystenta osoby z niepełnosprawnością intelektualną w mieszkaniu treningowym, psychologów, pracownika socjalnego. 

Na targach swoją ofertę zaprezentowały również szkoły, które przedstawiły kierunki kształcenia, poszczególne zawody, jak również informacje o zasadach rekrutacji, ofertę dodatkowych zajęć uatrakcyjniających pobyt w szkole oraz dających możliwości rozwijania indywidualnych zainteresowań i uzdolnień.

Dyżurujący doradcy zawodowi oraz pracownicy poradni psychologiczno-pedagogicznych udzieli porad w zakresie predyspozycji czy przeciwskazań do wykonywania poszczególnych zawodów.

Zapaszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ marcco
  8 miesięcy temu 2
  Oferty jak zawsze 1800 - 2400 zł -PLEBS ma się cieszyć. I ci pseudo przedsiębiorcy zdobywają tytuły filantropa roku okradając swoich pracowników !
  ~ uczeń Miodka
  8 miesięcy temu ocena: 0%  1
  " Jak powinno się pisać nazwę ulicy: Aleja Niepodległości czy też aleja Niepodległości? Wokół tej sprawy jest wiele zamieszania wśród moich współpracowników. Proszę o przedstawienie mi zasad pisowni tej nazwy własnej. Czy ma może jakieś znaczenie, że jest to aleja, a nie aleje?? Piszemy aleja Niepodległości i Aleje Niepodległości. Słowo aleja w nazwach ulic pisane jest wielką literą, gdy występuje w liczbie mnogiej. Mirosław Bańko"
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.