› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

„Zakażony” koronawirusem trzy miesiące posiedzi w celi

› policja 2 miesiące temu    23.03.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
„Zakażony” koronawirusem trzy miesiące posiedzi w celi

39-letni mężczyzna informował pracowników szpitala w Morągu, że jest zakażony koronawirusem. Podzielił się tą wiadomością w mediach społecznościowych. Okazało się, że to nieprawda. Mężczyzna spędzi trzy miesiące za kratami. 

Policjanci dostali zgłoszenie, że w szpitalu w Morągu jeden z pacjentów przebywających na izbie przyjęć awanturuje się. W trakcie interwencji mężczyzna zachowywał się spokojnie, oświadczył, że podda się badaniom i będzie zachowywał się w sposób prawidłowy. Decyzją personelu został przyjęty na oddział. Niedługo po interwencji oficer dyżurny Komisariatu Policji w Morągu otrzymał informację ze szpitala, że ów pacjent twierdzi, że jest zarażony koronawirusem, że miał kontakt z cudzoziemcami i ma wszystkie objawy choroby wywołanej tym wirusem. 39-latek został poddany badaniom na obecność koronawirusa. 

Przez kilka godzin oczekiwania na wyniki badań morąski szpital był sparaliżowany. Pełnić służby nie mogli również interweniujący w tej sprawie policjanci, którzy zostali odizolowani od innych osób. Na szczęście okazało się, że mężczyzna jest zdrowy

- informuje policjant z Moraga.

To jednak nie uspokoiło 39-latka. Po wyjściu ze szpitala zaczął umieszczać publiczne wpisy na portalu społecznościowym informujące o tym, że jest zarażony koronawirusem. Według niego zarażona miała być również jego rodzina. Ponadto, mężczyzna dzwonił do szpitala, sanepidu oraz do komisariatu twierdząc, że jest zarażony. Inspektor sanitarny podjął decyzję o ponownym poddaniu go badaniom na obecność wirusa. Do jego mieszkania przyjechał lekarz, który pobrał próbki od niego i członków rodziny. Kolejny raz badania dały wynik negatywny. Jednak mężczyzna wciąż nie wydawał się być przekonany.

Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny, który mimo przeprowadzonych badań wywołał niepotrzebną reakcję służb, spotkało się ze zdecydowaną reakcją policjantów.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o zatrzymaniu 39-latka. Mężczyzna usłyszał zarzut wywołania przekonania o istnieniu zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób i wywołania czynności Policji, Szpitala Miejskiego w Morągu oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

- czytamy w komunikacie policji. 

Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu, jednak nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania.

Na wniosek śledczych o tymczasowe aresztowanie sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu za kratami.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zorro
2 miesiące temu ocena: 100%  7
Wreszcie ktoś znalazł sposób na zrobienie testów w Polsce.
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 75%  6
Co za Debil...
~ Elb.
2 miesiące temu ocena: 75%  5
Obciążyć kosztami.15tys. to dlugo będzie pamiętał ten dzieńm
~ Raczej
2 miesiące temu ocena: 75%  4
Mam nadzieje że to będzie 3 miesiące i 50 tys kary
~ wesoły wirus
2 miesiące temu ocena: 33%  3
No tak, ktoś zmarł na raka ale przypadkowo przy sekcji zwłok wykryto koronawirusa i mamy komunikat: "Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnej osoby zakażonej koronawirusem. To xx-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w xxx. Jak podaje ministerstwo, osoba miała choroby współistniejące." Jednym słowem P A R A N O J A !!! Ludzie opanujcie się i dajcie normalnym normalnie żyć!!! Normalni nie dajcie się ogłupić przez oszołomów i nie popadajcie w histerię!!! Ludzie wyjdźcie na spacer, jest ładna pogoda. Przewietrzcie siebie i mieszkania. Jak będziecie łykać jak pelikan ryby wszystko to co trąbią w mediach to zachorujecie od smrodu i nie wiadomo od jakiego badziewia siedząc w czterech ścianach!!! Wirusów wszelkiego rodzaju jest dużo i są one wszędzie. Żeby się niczym nie zarazić to ludzie musieliby zamknąć się w inkubatorach. Kto ma zachorować ten zachoruje a kto ma być zdrowy ten będzie i tego się nie zmieni!!! Taka jest natura i takie jest życie człowieka. Ludzie codziennie
~ wesoły wirus
2 miesiące temu ocena: 0%  2
Te Pisior zrób sobie testy na swoją mózgownicę bo pewnie zagnieździł się Ci tam...!
~ Pisior
2 miesiące temu ocena: 71%  1
Te wirus weź się jebnij!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.