› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Żaglówki na pilota, czyli regaty modeli RC na rzece Elbląg

› bieżące miesiąc temu    14.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Żaglówki na pilota, czyli regaty modeli RC na rzece Elbląg fot. UM Elbląg

Takich regat na rzece Elbląg prawdopodobnie jeszcze nie było. 26 września (niedziela) będzie można zobaczyć rywalizację modeli żaglowych RC, czyli sterowanych radiem. Organizatorzy zapraszają także dzieci i młodzież do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportowej i udziału w szkoleniu obejmującym zajęcia praktyczne i teoretyczne.

Pierwsze elbląskie regaty modeli żaglówek na rzece Elbląg to nazwa projektu, który jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Elbląg 2020/2021. O tym, jak wygląda rywalizacja takich modeli na rzece Elbląg, będzie można się przekonać już 26 września (niedziela).

Zawody, które zostaną rozegrane między mostami na Starym Mieście, rozpoczną się o godz. 12. W regatach weźmie udział dziesięć modeli żaglowych RC, czyli sterowanych radiem. Mają po 100 cm długości i prawie dwa metry wysokości. Żaglówka jest łatwa w obsłudze i manewrowaniu. Dzięki kontrolerowi użytkownik reguluje ustawienie żagli, a także operuje sterem.

Celem projektu jest również stworzenie grupy dzieci i młodzieży, która będzie uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim z wykorzystaniem modeli RC. Szkolenie na modelach jest doskonałym wstępem do zapoznania młodzieży z podstawami żeglarstwa. Zajęcia będą prowadzili Tomasz Bartnicki (nauczyciel I LO, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa) oraz Tomasz Szuszkiewicz (konsultant ds. wychowania fizycznego WMODN w Elblągu, jachtowy sternik morski, instruktor żeglarstwa).

Szkolenie będzie się odbywało przy współpracy z Uczniowskim Klubem Sportowym Horyzont działającym przy I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

– Szkolenie na modelach jest tańszą formą tradycyjnego szkolenia żeglarskiego. Efektem zadania będzie uzyskanie podstawowej wiedzy teoretycznej i praktycznej z żeglarstwa i zainteresowanie młodzieży szkolnej tą dziedziną sportu – wyjaśnia Tomasz Bartnicki – Zapisy na szkolenie dzieci i młodzieży będą prowadzone także podczas wrześniowych regat. Zapraszam wszystkich zainteresowanych nad rzekę 26 września o godz. 12. Tego dnia będzie można także spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Naprawdę warto!

Zainteresowani szkoleniem mogą również kontaktować się pod nr tel. 600-085-789.

fot. Urząd Miejski w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.