› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zabytkowe motocykle w Ratuszu Staromiejskim

› zapowiedzi ponad rok temu    7.03.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zabytkowe motocykle w Ratuszu Staromiejskim

Już po raz trzeci elbląski Ratusz Staromiejski zapełni się zabytkowymi motocyklami. Ich wystawa potrwa od 11 do 28 marca. Wstęp na nią jest wolny. Odwiedzających wystawę będziemy prosili jedynie o wpis w księdze pamiątkowej i podzielenie się wrażeniami.  Początek i otwarcie zaplanowano na piątek na godzinę 18.

Przez najbliższe trzy weekendy do Ratusza Staromiejskiego będzie można przyjść i… przenieść się w czasie do lat 50-tych 60-tych czy 80-tych. Wszystko to, za sprawą wystawy zabytkowych jednośladów. Oprócz samego oglądania motocykli będzie można również poczytać o ich historii, konstrukcji, danych technicznych oraz przeznaczeniu.

- Na wystawie nie zabraknie tak znanych naszym dziadkom i ojcom motocykli jak WFM, Junak, Shl, WSK czy Jawa – mówi Krzysztof Nowacki organizator przedsięwzięcia. – To maszyny, które tak naprawdę „zmotoryzowały” Polaków. Mówi się, że dokonał tego fiat 126p jednak pamiętajmy, że w latach 50-tych czy 60-tych takim najbardziej popularnym i dostępnym środkiem transportu był właśnie motocykl.

W Ratuszu nie zabraknie również motocykli nieco „nowszych” z lat 80. Mowa tu m.in.. o MZ ETZ 250 czy popularnej w latach 80-tych motorynce.

- To maszyny, jednoślady, ale również dziecięce  marzenia – dodaje Nowacki. – Czasem spełnione czasem nie, ale myślę, że nietrudno znaleźć kogoś kto dziś jest dorosłym dojrzałym człowiekiem a marzył kiedyś o posiadaniu własnego motocykla, który wtedy był szczytem techniki.

Wystawa czynna będzie codziennie od godziny 9.00 do 18.00.  Honorowy Patronat nad wystawą objął Prezydent Elbląga.

Motocykle, które będą wystawione w Ratuszu Staromiejskim użyczyli kolekcjonerzy: Radosław Nadworski, Wiesław Mroczek, Krzysztof Nowacki, Wojciech Staśkowiak, Sebastian Kwiatkowski i Filip Banaszek.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.