› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Zabójca prezydenta Adamowicza ma status pokrzywdzonego

› policja 4 miesiące temu    13.02.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Zabójca prezydenta Adamowicza ma status pokrzywdzonego

Dwóm gdańskim policjantom prokurator przedstawił zarzut rozpowszechnienia wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym. Sprawa dotyczy Stefana W., zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni nadzoruje, śledztwo  dotyczące  bezprawnego utrwalenia, a następnie ujawnienia w mediach społecznościowych wizerunku  podejrzanego  Stefana W., który zabił prezydenta Pawła Adamowicza.

W toku śledztwa   dwóm  funkcjonariuszom   KMP w Gdańsku  prokurator  przedstawił zarzut popełnienia  czynu  z art. 241 § 1 k.k., to jest  rozpowszechnienie wiadomości z postępowania przygotowawczego zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym.

Jak ustalono,  jeden  z funkcjonariuszy, za pomocą  telefonu komórkowego,  dokonał nagrania  odtwarzanego  na monitorze służbowym   zabezpieczonego procesowo od stacji TVN  filmu.  Następnie przekazał  go  koledze z Wydziału, który udostępnił go     w grupie funkcjonariuszy  za pośrednictwem   WhatsApp

- wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Policjanci  nie przyznali się  do winy. Prokurator  zastosował  wobec obu podejrzanych  środek zapobiegawczy  w postaci  zawieszenia w czynnościach służbowych.

Śledztwo ma na celu   ustalenie kto upublicznił film  na portalach społecznościowych oraz  kto wykonał   i upublicznił  zdjęcie z wizerunkiem   podejrzanego Stefana W.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ gość
4 miesiące temu 4
adamowicz , stefan…..pic na wodę, fotomontaż.
~ logika
4 miesiące temu ocena: 100%  3
tytuł sensacyjny a sprawa dotyczy czego innego....
~ AND
4 miesiące temu ocena: 80%  2
Wyrok dla nich po 10lat bezwzględnego więzienia, a zabójcy Adamowicza 4 lata w zawieszeniu na okres próby lat 5.. to jest logika patrząc po wymiarze kary dla typa z dolinki.... no urwa gdzie to zaszło... w takim usa odstrzelili by delikwenta nie powodując kolejnych kosztów sądowych czy późniejszego utrzymania w więzieniu takiego mordercy.
~ ewwv
4 miesiące temu ocena: 100%  1
W zagranicznych mediach pokazywali nawet wizerunek tego mordercy, a u nas się go chroni
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.