› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Zabezpieczyli papierosy bez akcyzy

› bieżące ponad rok temu    27.06.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Zabezpieczyli papierosy bez akcyzy fot. nadesłane

Wczoraj policjanci z Elbląga zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z policjantami wydziału kryminalnego zabezpieczyli na jednej z posesji powiatu elbląskiego papierosy bez polskich znaków akcyzy. Do policyjnego depozytu trafiły 491 paczki papierosów różnych marek oraz tytoń.

Funkcjonariusze ustalili, że towar pochodził zza wschodniej granicy i należy do 28-letniego Rafała S. Mężczyzna odpowie za wykroczenie skarbowe, a sprawą zajmie się teraz Urząd Celny w Elblągu.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz z policjantami kryminalnymi dzięki uzyskanym informacjom ustalili, że 28-letni mieszkaniec jednej z miejscowości gminy Rychliki może sprzedawać w swoim mieszkaniu papierosy bez akcyzy.

W pomieszczeniu gospodarczym przyległym do garażu policjanci znaleźli 491 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń w woreczku strunowym. Papierosy i tytoń trafiły do policyjnego depozytu. Straty Skarbu Państwa szacowane są na ponad 9 tys. zł. Rafał S. odpowie teraz za wykroczenie skarbowe, a sprawa zostanie przekazana do Urzędu Celnego w Elblągu. Grozi mu kara aresztu lub grzywny do 5 000 zł.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.