› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Zabawki dla 5 latka? Co wybrać?

› bieżące ponad rok temu    23.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Zabawki dla 5 latka? Co wybrać?

Nie ważne, czy szukamy pomysłu na prezent czy też odpowiedniej zabawki dla naszego dziecka, zazwyczaj właściwa forma zabawki dla najmłodszych sprawia nam problem. Czasem, nie tylko rodzicom trudno jest sprostać oczekiwaniom dziecka pod tym kątem. W każdym okresie przydają się inne formy zabawek. Ale starsze dziewczynki i chłopcy bawią się inaczej niż maluchy i mają już inne potrzeby. Jak zatem wybrać zabawki dla 5 latka? postawić na klocki lego np. lego friends, a może wybrać zabawki z logo star wars? Jakie produkty przeznaczone dla dzieci w tym wieku pozwolą nabyć im nowych umiejętności?

Jakie jest dziecko 5 letnie?

Chcąc wybrać właściwe zabawki dla 5 latka powinniśmy się kierować nie tylko tym, co nam się wydaje, ale spróbować sprostać oczekiwaniom dziecka. Dziecięca wyobraźnia zmienia się wraz z wiekiem, podobnie jak szczególne potrzeby malucha. Jaki jest zatem 5 latek?

Dziecko w wieku 5 lat zmienia swoje zainteresowania, jest nie tylko ciekawe świata, ale szuka odpowiedzi na podstawowe pytania. Dziecko zaczyna interesować się światem liter,  cyfr, liczb. Zabawa dla 5 latka powinna dostarczać nie tylko masę radości, ale także zapewniać mu szereg umiejętności, jakie przydadzą mu się już niebawem, gdy przejdzie z beztroskiego dzieciństwa w rolę ucznia. Dziecko już posiada kilka umiejętności, które warto rozwijać. Z uwagi na duży poziom aktywności ruchowej, warto zakupić mu zabawki, pozwlające na upływ tejże energii.

Biorąc pod uwagę powyższe, dobra jest tu hulajnoga, rower, piłka. Właściwe dla poznawania świata będą tu także gry planszowe czy zestawy kreatywne tj. np. akcesoria do robieniu biżuterii. Wszelkie zabawy, budzące kreatywność i umiejętności budowania takie jak np. klocki lego cieszą się także popularnością.

W przypadku dziewczynek nie może zabraknąć lalek, maskotek, ale także wielu zestawów interaktywnych.

Pomysły na prezent?

Jak wybrać właściwe zabawki? Świat zabawy oferuje bowiem bardzo wiele znanych marek i postaci. Dziecko 5 letnie oczywiście często wybiera zabawki, osadzone w świecie bajek. Dlatego też na rynku wciąż korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań tj. My Little Pony, Harry Potter, Fisher Price, Hot Wheels, Świnka Peppa, Księżniczki Disneya, Playmobil, Minecraft, Scooby doo, Baby born, Steffi love czy Super Heroes. Oczywiście wszelkie te marki to jakoś sama w sobie i raczej zawsze sprawi dziecku radość.

Wśród 5 pomysłów na prezent dla 5 latka proponujemy jednak postawić na kreatywność, kolory i rozwój. Wybierz ciekawą grę edukacyjną, klocki, drewniane roboty, flamastry kropkowe czy klocki przyssawki.

Najlepsze zabawki w sklepie online 

Jeśli szukasz miejsca z ciekawymi zabawkami dla niemal każdego dziecka, nie tylko dla 5 latka, powinna cię zainteresować oferta sklepu JasieBasie.

Produkty w naszej ofercie są nie tylko bezpieczne, kolorowe i jakościowe, ale także rozwiną tak niezbędne umiejętności twojego malucha. Jeśli jesteś rodzicem, wiesz, że znalezienie akceptowalnej zabawki dla dziecka to wyzwanie, a w naszym sklepie znajdziesz ją z łatwością. Możesz oszczędzić czas na chodzenie po kilkunastu sklepach dla dzieci i w szybki, prosty sposób uszczęśliwić swoją pociechę.

Jeśli jesteś ciocią, chrzestnym, znajomym i szukasz odpowiedniego prezentu, dzięki wygodnym kategoriom w naszym sklepie znajdziesz idealny produkt dla dziecka w każdym wieku, niezależnie od płci czy zainteresowań.

Zachęcamy do zakupów!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.