› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Za ponad 3 miliony zł przebudują i zmodernizują "Dom Zacheusza"

› inwestycje miejskie ponad rok temu    29.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Za ponad 3 miliony zł przebudują i zmodernizują  fot. archiwum elblag.net

Modernizacja Młodzieżowego Ośrodka Terapeutycznego KARAN „Dom Zacheusza” w Elblągu będzie po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przewidziano: sześć gabinetów do terapii indywidualnej i dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim.

Elbląski oddział KARAN został zarejestrowany 28.02.1995 roku. Od początku przewodniczącym jest ks. Edward Rysztowski, zastępcą - Małgorzata Magdalena Decyk. Swoją działalność elbląskie stowarzyszenie rozpoczęło od prowadzenia świetlicy socjoterapeutycznej w kościele Bożego Ciała, która istnieje do dziś. 5 listopada 1998 roku powołano placówkę szkoleniową, zarejestrowaną w Kuratorium Oświaty – Centrum Profilaktyki KARAN.

We wrześniu 2003 roku zarejestrowano w Centrum Zdrowia Publicznego, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Młodzieżowy Ośrodek Terapeutyczny KARAN „Dom Zacheusza”. W nim stacjonarnie leczono uzależnienia u dzieci i młodzieży, pomocy udzielano im także w poradni uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz wspomagano współuzależnionych. Pierwszy pacjent do ośrodka stacjonarnego został przyjęty 9 listopada 2003 roku. 1 kwietnia 2004 r. została otwarta Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży.

Po latach ośrodek wymaga przebudowy i rozbudowy. Wszystko po to, by podnieść standardy leczenia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w poradniach ośrodka oraz utworzyć dla nich specjalistyczny ośrodek wsparcia.

Zakres prac przedsięwzięcia obejmuje:

przebudowę obiektu istniejącego dwukondygnacyjnego;
rozbudowę budynku istniejącego;
wykonanie zagospodarowania terenu z drogą wewnętrzną, chodnikami i miejscami postojowymi.
W ramach przedmiotowej inwestycji zostaną wykonane również nowe nawierzchnie drogi, parkingów oraz ciągów pieszych. 

Będzie: sześć gabinetów do terapii indywidualnej, dwa gabinety do terapii grupowej: dzieci autystycznych, integracji sensorycznej, biofeedbacku, socjoterapeutycznych z rodzicami, jedna sala będzie z lustrem weneckim. W ośrodku stacjonarnym planowane jest polepszenie warunków bytowych i spełnienie wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Zwiększy się liczba pokojów z 4 do 7, będą sale do nauki i wypoczynku, izolatka, pomieszczenie do składowania odpadów medycznych i wiele innych.

Całkowita wartość projektu to 3 233 335,00 zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wyniesie 2 609 858,91 zł (podpisana została umowa przez prezydenta Elbląga i marszałka województwa warmińsko-mazurskiego). 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.