fot. internetJak informuje Radio Olsztyn, rząd Federacji Rosyjskiej planuje wprowadzić, od 1 lipca 2019 roku, elektroniczne wizy dla cudzoziemców na przejściach granicznych z obwodem kaliningradzkim.
Zdaniem premiera Dmitrija Miedwiediewa, wprowadzenie wiz usprawni ruch turystyczny oraz poprawi kontakty biznesowe. Składanie wniosków odbywałoby się przez internet za pośrednictwem strony rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Po zarejestrowaniu się na stronie trzeba wydrukować formularz i z ważnym paszportem można legalnie przekroczyć granicę. Na razie szacuje się, że elektroniczna wiza byłaby ważna około tygodnia – podaje reporter olsztyńskiej rozgłośni.
|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |