
Dobiega końca remont łuków wjazdowych na pętli tramwajowej przy ul. Ogólnej. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, po zakończeniu tych prac rozpocznie się kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej – tym razem obejmujący torowisko w ciągu ul. 1 Maja. To inwestycja kluczowa dla zapewnienia sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania całej sieci tramwajowej w mieście.
Zakończenie robót przy ul. Ogólnej oznacza przywrócenie pętli tramwajowej do użytku. Jednocześnie rozpoczęcie prac na ul. 1 Maja wiąże się z wprowadzeniem czasowych zmian w kursowaniu wybranych linii tramwajowych.
ZKM w Elblągu informuje, że od 1 kwietnia 2026 r. (środa), w związku z przebudową torowiska w ciągu ul. 1 Maja, obowiązywać będą zmienione rozkłady jazdy oraz następujące zmiany w funkcjonowaniu linii:
Trasa zostanie zmieniona na okrężną:
Ogólna – płk Dąbka – Obrońców Pokoju – Browarna – Robotnicza – Królewiecka – płk Dąbka – Ogólna
Objazd w obu kierunkach od ul. Królewieckiej przez ul. 12 Lutego oraz ul. gen. Grota-Roweckiego
Trasa okrężna:
Ogólna – płk Dąbka – Królewiecka – Robotnicza – Browarna – Obrońców Pokoju – płk Dąbka – Ogólna
Od 1 kwietnia przywrócone zostanie ich funkcjonowanie na stałych trasach, jednak według tymczasowo zmienionych rozkładów jazdy.
Aby zapewnić dogodny dojazd do przystanków w rejonie Placu Słowiańskiego, uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej T3 na trasie:
Plac Konstytucji – gen. Grota-Roweckiego – Armii Krajowej – Plac Słowiański – Tysiąclecia – Hetmańska – gen. Grota-Roweckiego – Plac Konstytucji
Autobusy linii T3 będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach na swojej trasie. We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej, w tym także zastępczej, obowiązują standardowe bilety.
Przypomnijmy, że Elbląg realizuje szeroko zakrojony projekt modernizacji komunikacji tramwajowej. Jego celem jest poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu podróży, a także dostosowanie infrastruktury do obsługi nowoczesnego taboru. Dzięki pozyskanym środkom unijnym do miasta trafi 10 nowych tramwajów, a łączna wartość inwestycji – obejmującej również modernizację torowisk – wynosi blisko 184 mln zł. To ważny krok w kierunku rozwoju nowoczesnej i przyjaznej mieszkańcom komunikacji miejskiej na kolejne lata.

|
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |