› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Z piłką zdrowo i wesoło. Concordia organizuje duży festyn dla przedszkolaków

› bieżące 2 miesiące temu    27.09.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Z piłką zdrowo i wesoło. Concordia organizuje duży festyn dla przedszkolaków fot. Nadesłane

Już od 7 lat Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Concordia prowadzi w elbląskich przedszkolach bezpłatne zajęcia sportowe, rozwijające sprawność ruchową u najmłodszych. Częścią tego projektu jest festyn "Z piłką zdrowo i wesoło", w którym biorą udział wszystkie uczestniczące w programie przedszkola.

Tegoroczne wydarzenie, którego partnerem są Lasy Państwowe, odbędzie się 27 września na boisku Orlik przy ul. Robotniczej. Zaproszonych na nią zostało około 250 dzieci urodzonych w latach 2017-2018. Początek dwugodzinnej zabawy o godz. 10.

- Projekt "Z piłką zdrowo i wesoło" jest realizowany przez nasz klub od 2015 roku. W jego ramach trenerzy ze szkółki piłkarskiej Concordii, prowadzą w siedmiu elbląskich przedszkolach zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej. Poprzez gry i zabawy chcemy wyrobić już u najmłodszych dzieci nawyk do aktywnego, sportowego trybu życia – informuje Marek Burkhardt z MMKS Concordia Elbląg.

W każdym roku szkolnym, klub organizuje również duży festyn sportowo-rekreacyjny,W jednym miejscu spotykają się wówczas wszyscy uczestnicy programu "Z piłką zdrowo i wesoło". Tym razem takie wydarzenie odbędzie się we wtorek, 27 września na boisku Orlik przy ul. Robotniczej 173 (przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1).

Na festyn, który rozpocznie się o godz. 10:00 zaproszono około 250 dzieci z roczników 2017 i 2018 z siedmiu elbląskich przedszkoli, które od lat biorą udział w projekcie. Są to: Przedszkole Niepubliczne „Akademia Krasnoludków” przy ul. Kalenkiewicza, Przedszkole Niepubliczne „Bajka” przy ul. Rypińskiej, Przedszkole Słoneczne nr 21 przy ul. Wiejskiej, Przedszkole nr 23 przy ul. Płk. Dąbka, Przedszkole nr 17 przy ul. Karowej, Przedszkole nr 6 przy ul. Browarnej oraz Przedszkole nr 11 przy ul. Kopernika. W programie dwugodzinnej imprezy przewidziano szereg zabaw i konkursów ruchowych z elementami gry w piłkę nożną, prowadzonych przez trenerów szkółki piłkarskiej Concordii.

Partnerem wydarzenia jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe www.lasy.gov.pl

Festyn "Z piłką zdrowo i wesoło" uzyskał dofinansowanie w konkursie dla Klubów Sportowych "Sportowa Natura" zorganizowanym przez Lasy Państwowe.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.