› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Wywalczyli aż 6 medali na ważnych zawodach! Bardzo potrzebna druga motorówka... (+ zdjęcia)

› sport 4 miesiące temu    13.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Od lewej: Igor Komorowski, Adam Stefański, Gabriel Gładykowski, Przemysław Rojek, Paweł Krause, Agnieszka BanaśOd lewej: Igor Komorowski, Adam Stefański, Gabriel Gładykowski, Przemysław Rojek, Paweł Krause, Agnieszka Banaś fot. Marcin Mongiałło

Aż 6 medali, w tym 4 złote, przywieźli kajakarze Olimpii Elbląg z z Mistrzostw Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Kajakarstwie, ltóre odbyły się w dniach 8 – 11 sierpnia na torze Brdyujście w Bydgoszczy. Za sukcesem stoją lata wytężonej pracy i przygotowań po okiem trenerów Wojciecha Załuskiego i Agnieszki Banaś. Rewelacyjnym wynikom sprzyja też z pewnością doskonała atmosfera, która panuje w klubie oraz zaangażowanie rodziców.  

Elblążanie po raz kolejny potwierdzili, że należą do czołówki kajakarskiej w Polsce. W punktacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży znaleźliśmy się na wysokim, 10. miejscu (29 punktów) na 51 sklasyfikowanych drużyn, natomiast w klasyfikacji Mistrzostw Polski Juniorów kajakarze Olimpii Elbląg zajęli 15. lokatę (na 43 zespoły), zdobywając 40 punktów. W klasyfikacji klubowej OOM pierwsze miejsce zajął CWZS "Zawisza" SK Bydgoszcz (138 pkt.), a w klasyfikacji drużynowej MPJ zwyciężył KS AZS-AWF Poznań (278 pkt.).

Pełne wyniki

Kilku naszych zawodników (Przemysław Rojek, Paweł Krause, Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski) wywalczyło prawo do startu w Turnieju Nadziei Olimpijskich w kajakarstwie, który rozpocznie się 13 września bieżącego roku Bratysławie. Dalekosiężnym celem jest start w Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 i powalczenie o najcenniejsze medale. 

Zawodnicy mają teraz bardzo krótką przerwę i szykują się do Bratysławy

– wyjasniła Agnieszka Banaś, trenerka elbląskich kajakarzy.

Wyniki kajakarzy ZKS Olimpii Elbląg

XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich „Lubuskie 2019” 

 • Złoty medal w konkurencji K-4 1000 m – Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski, Paweł Krauze, Adam Stefański
 • Złoty medal w konkurencji K-2 1000 m – Igor Komorowski, Gabriel Gładykowski
 • Brązowy medal w konkurencji K-1 1000 m – Paweł Krause

Mistrzostwa Polski Juniorów w Kajakarstwie 2019

 • złoty medal w konkurencji K-1 1000 m – Przemysław Rojek
 • złoty medal w konkurencji K-1 5000 m – Przemysław Rojek
 • brązowy medal w konkurencji K-1 500 m – Przemysław Rojek

Kaper Alekasandrowicz (2002 rocznik) odpadł w w wyścigu półfinałowym na dystansie 5000 m. Ostatecznie zajął 28. miejsce. Klara Bielawska (2004 rocznik) zajęła 6. miejsce w konkurencji C-1 na dystansie 3000 m (kanadyjki). W wyścigu na 500 m (C-1 500 m) odpadła w półfinale.  

Dużym problemem jest brak drugiej motorówki, która znacznie usprawniłaby treningi i dałaby możliwości dużo efektywniejszej pracy.

Największa potrzebą w klubie jest teraz druga motorówka. Bardzo duży nacisk stawiamy na to, żeby nie dopuścić, aby zawodnicy pozostali bez opieki trenerskiej zarówno w juniorach, jak i seniorach, a mamy 2-3 jednostki treningowe dziennie. To wiąże się z tym, że trener ma możliwość powiedzieć, kiedy równo "kopnąć", podnieść wiosło, przypilnować oddech, tętno – tak, żeby zawodnicy odpowiednio wykonali cały trening; zadbać o poziom sportowy zawodników, a dochodzą coraz to nowe dzieci, którym też trzeba poświęcać czas i których nie można puścić samych. W związku z tym, że zawodnicy pływają na różnym poziomie, na różnych osadach, to w przypadku, gdy wypłynie tylko jedna motorówka nie jesteśmy w stanie zrobić z drugą grupą – młodzików, dzieci – jednostki treningowej

– poinformowała nas Agnieszka Banaś.   

Zainteresowanie elbląskimi kajakami rośnie. Jest wielu zawodników którym trzeba poświecić czas i zapewnić bezpieczeństwo. Podzieleni są na dwie grupy, które jednocześnie powinny realizować program treningowy. Jest to niemożliwe, ze względu na to, że posiadamy tylko jedną motorówkę. Potrzeba nam jeszcze jednej, a to koszt rzędu 30 tys. zł. Klubu w obecnej chwili na to nie stać. W związku z tym prosimy miasto i wszelkich sponsorów o wsparcie

– apeluje Wojciech Załuski, terener elbląskich kajakarzy. 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 2
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (1)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jacoby
  4 miesiące temu ocena: 100%  1
  I tak trzymac ! Miasto jest z Was dumne !!!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.